Burlat mi kvete až teď. Poloha? Řešení?



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?)
12.5.2014 23:18

Tak jak jste dopadli?

U mne také začal kvést až po odkvětu všech kulturních třešní a višní, jen se kvetením překrýval o dva dny s okrasnými sakurami. Podle toho, že má cca 1/3novou násadu plodů oproti jiným rokům. je buď částečně samosprašný, nebo k jeho opylení opravdu stačily 350 m vzdálené sakury.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?), 23.4.2014 16:16, zobrazeno: 8606x

Mam asi pětiletou třešen Burlat. Kvete mi až nyní, kdy jsou už třešně v okolí odkvetlé. Může to být tím, že jí mám vsazenou za opěrnou zdí stínící ji z jihu? Výška překážky je cca 1,5 metru, sahá letos asi do poloviny koruny. Pokud myslíte, že to je tím, zlepší se to, až bude třešen větší?

Nebo mám naroubovat opylovače do koruny? To by byla otázka jakého, stejně rannou třešeň s nadějí, že se zpozdí o stejně, nebo pozdnější s tím, že můj Burlat možná není Burlat?

Poslední dotaz - roubovat neumím ani nemám známého. Na koho se obrátit?  Poskytují třebas zahradnictví nějakou takovou službu, nebo ovocné školky? Že bych si objednala roubování a oni by sehnali rouby a celou akci provedli?

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 19.31 (?), 24.4.2014 15:58

Když kvete - rodí?

Pokud nerodí, doporučuji navštívit předsedu ČSZ v místě, ten vám jistě poradí, kdo by opylovače narouboval. Svaz zahrádkářů mívá skřínku u obecního úřadu nebo vám OÚ dá kontakt. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.4.2014 16:03

A odkud jste?

stačí PSČ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?), 25.4.2014 17:32

25069. diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 12.5.2014 23:18

Tak jak jste dopadli?

U mne také začal kvést až po odkvětu všech kulturních třešní a višní, jen se kvetením překrýval o dva dny s okrasnými sakurami. Podle toho, že má cca 1/3novou násadu plodů oproti jiným rokům. je buď částečně samosprašný, nebo k jeho opylení opravdu stačily 350 m vzdálené sakury.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 251.197 (?), 28.5.2016 10:53

Neviem, či môj príspevok pasuje do tejto diskusie, ale nechcel som kvôli tomu otvoriť novú tému.

Mám 2-r. burlat na mahalebke, prvýkrát plodí (3 kusy). Plody sú ešte stále zelené (plody nie sú tienené, stromček je docela vystrihaný), ale môj známy z dediny si už veselo pochutnáva na svojom burlate.  Existuje, že na mladom stromčeku neskôr dozrejú prvé plody (nakoľko stromček je ešte slabý, ináč má ešte dosť tenké konáre, minuloročné prírastky boli minimálne, tento rok asi tiež len asi 40 cm), ale zamenili odrodu v škôlke. Čo vy na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?), 22.4.2015 7:39

Omlouvam se, ze jsem nereagovala. Problem jsem zazdila a bylo zase jen doslova nekolik plodu. Ted jsem se vzpamatovala, kdyz opet vsude uz tresne kvetou a u me nic. Jdu googlit nejaky ČSZ v okoli. Jak u vas?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 22.4.2015 7:50

Udržujte paniku. Moje Napoleonova ani neví, že je jaro. Za dva dny pokvete višeň Favorit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?), 28.4.2015 15:43

Tak ted je zhruba v plnem kvetu. Tresne v okoli jdou dohneda, visne jeste celkem kvetou.  

Napadlo me na pristi rok, narezat si s mesicnim predstihem tresnove proutky (okolnich tresni) a dat je do lednicky. pak je vytahnout dotepla ala barborky. Pak to s nimi opylit. Akorat to casovani. Zaplnit si lednicku proitim a vytahovat po tydnu jednu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 136.59 (?), 28.4.2015 16:38

Nápady máte, ale pyl v barborkách možná nebude dost kvalitní, aby prorostl do semeníků. Nejlíp se poradit v místě a nesázet stromky na severní stranu zdi - je tam vždy opožděná vegetace, někdy tam i déle leží sníh. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika