Ako uchovať vrúble



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 92.61 (?) 
8.12.2010 22:49, zobrazeno: 47904x

Nedarí sa mi štepenie čerešní. Vrúble režem kocom roka, balím ich do vlhkých novín a uložím ich v chladničke. Štepím koncom februára až začiatkom marca a ujateľnosť mizerná. Ak sa aj ujmu, cez leto vyschnú. U ostatných stromov má ujateľnosť skoro stopercentnú. Ako uskladniť vrúble, aby sa lepšie ujímali?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 8.12.2010 23:03

Mylo to psáno vícekrát. Já rouby zapíchnu do změ (asi 1/3 a 1/2 délky) do země ve stínu na severní straně kůlny. Důležité je, aby rouby byly co nejsilnější. Řezné rány je možné (ne nutné) zatřít či zavoskovat. Roubování těmito rouby kopulací počátkem března se daří tak z 80%. Podstatně horší výsledky mám s roubováním těmito rouby za kůru v květu - sotva 20%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 9.12.2010 12:43

Mohu potvrdit, kopulací se jednak stýkají dvě "stejně stará dřeva"a při precizní práci rozhodně větší plochou, než později za kůru do staršího výhonu, kdy i roub už je méně vitální.Ale hlavní roli bude hrát styčná plocha a její lepší kontakt s mízou.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 9.12.2010 13:10

Letos jsem i u třešní rouboval ze stromu na strom a ze dvou roubů se mi chytly dva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.106 (?), 9.12.2010 14:01

Třešně se štěpují na konci léta v osmém měsíci, to jest v srpnu - august.  Je to osvědčená doba k úspěšnému roubování třešní. 0.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 9.12.2010 14:16

V předjarním roubování vidím jednu velkou výhodu. Na shánění roubů mám hodně času - celou zimu. Když je někde dostanu, seženu, koupím, nemusím hned běžet na zahradu jako u očkování.  Navíc, když mi nějaký roub nevyraší, stihnu jej ze stejného balíčku naroubovat znovu. 
   Má to taky jednu nevýhodu. Štěpování na přelomu února a března moc příjemná práce není a na její výsledky se čeká dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 10.12.2010 15:57
Docela dost často se radí zabalit rouby do vlhkého papíru a dát do ledničky.Podle mě je to chybná rada.Nadměrná vlhkost spíše škodí.V amatérských podmínkách je opravdu nejlepší zapíchnout rouby do země někde, kde na ně nebude svítit slunce.Rouby raději mohou jakoby malinko oschnout, než aby byly ve vlhku.V takovém případě den před roubováním můžete obnovit řez a konce namočit do studené vody.Zamotané do igelitu s vlhkým papírem by už vůbec být neměly.To samé platí i o letních roubech.Jestliže je zamotáte do velmi vlhkého hadru, papíru,můžete je za dva, tři dny vyhodit.Papír, nebo hadr musí být vlhký jen mírně, jinak se rouby i v chladu zapaří.Myslím si, že přílišná vlhkost u Vašich uskladněných roubů je příčinou neúspěchu.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 66.105 (?), 10.12.2010 21:40

V ledničce neproudí vzduch, takže vlhkost musí být nižší (riziko plísní). Venku se o rouby nemusíte až do konce března starat. Je jim tam lépe. Třešňové rouby se na přelomu února a března dají taky vybrat na stromě. Pokud se vám nedaří roubování, zkuste podnože v té době naočkovat (chip budding). Můžete zkusit i 3 očka na podnož a něco se určitě chytí. Dá se to dělat celou zimu. U peckovin je úplně nejlepší přesadit podnož do nádoby a nechat ji 2 týdny napučet při asi 10 st. Pak se nenapučená očka chytají nejlépe. Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.61 (?), 14.12.2010 22:55

Ako odchlípnem v zime kôru pri očkovaní, ked nie je miazga?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 14.12.2010 22:59

Můžete použít Forkertovo očkování (chip budding)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika