A co vaše višně?



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.36 (?)
27.6.2016 19:10
Jadrá určite nedávať. My nepoužívame rum, ale vínovicu. Prípadne jablkovicu, ale optimálnou sa ukázala byť vínovica. IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 23.6.2016 7:39

Pre pána S.P.,Ch.

Po griotke život skrásnie, to sa potom píšu básne!

Hlasno to však nevravme, môže to byť nemravné.

P.S.: Vy tú griotku ani nepotrebujete, z Vás je malý Hruškotras (Shakespeare) už teraz.laugh        IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 23.6.2016 10:54

yes-griotku jsem s rumem smíchal, krásné děvče potom... požádal o taneček- i Vy, pane z milé země úžasný jste dáreček!cheeky S.P.,Ch. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 27.6.2016 12:49

A co vaše višně? Prozatím nic moc. Velmi cenná višeň pro svoji ranost - Meteor Korai neměla skoro nic. Nové kontrolní ověřovací stromky Érdi B. a Ujfehértoi F. začínají červenat ve stejnou dobu, stejně jako ty staré, takže se pravosti asi nedopátrám. Všechno je asi jedna a ta samá odrůda.sadKrálovna Hortenzie se neopyluje, což je škoda, jelikož těch pár višní, co na ní zbylo, je tedy excelentní lahůdka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 27.6.2016 17:57

Taky začínám přemýšlet co s tou trochou višní, která zbyde po drozdoidech, udělám. Protože jsem hamoun, chtěl bych mít dvojí osoh. Plánuju naložení do rumu, po slití šťávy plody zasypat cukrem a uchovat jako náplň do mufínů.

Mám dotaz na výrobce griotky. Loni jsem naložil trochu vypeckovaných třešní do rumu - taky do pečiva. A přidal pár vyloupaných jader, na aroma myslel jsem. Jenže ono to zhořklo a to tak, že nepříjemně. Takže jádra nedávat. Nebo jinak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.36 (?), 27.6.2016 19:10
Jadrá určite nedávať. My nepoužívame rum, ale vínovicu. Prípadne jablkovicu, ale optimálnou sa ukázala byť vínovica. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 27.6.2016 19:27

Myslím, že pokud griotka zhořkla, nebylo to jádry. Nakládám višně už mnoho let. V minulosti jsem to s úspěchem naléval děvčatům - likér se zdá slabší než ve skutečnosti je. Používám výhradně celé višně v množství 2 kg/litr lihoviny. Z vypeckovaných to jistě jde také - již proto, že z rozbitých plodů jde šťáva lépe ven. Ale nutné to skutečně není. 
   Co se týče použitého alkoholu - sám to nepiju, ale ženám víc chutná griotka z vodky či režné než z ovocného destilátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 27.6.2016 19:47

Zkusím to nějak zkombinovat, vypeckované proto, že chci plody dál použít a po naložení by se to peckovalo blbě. Jablkovici taky nějakou mám. Teď jen jestli mi kvíčaly něco nechají. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 244.19 (?), 27.6.2016 20:03

Do 4 litrovej fľaše dám 1 kg cukru, asi do 2/3 višne s peckou, bobkový list, pár semien nového korenia, škoricu celú a dolejem do plna ražnou. Likér neodlejem z višní, višne sú dovtedy v liehu, kým je lieh vo fľaši. Manželke zvyknem na večer servírovať zopár višní wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 27.6.2016 20:30

Kilo cukru do 4l láhve? Není to moc? Já dávám 25 max 30 deka u hodně kyselých višní. Když přidám 2 kg višní a litr pálenky, je 4l sklenice prakticky plná. Když se to slije, je griotky 1,5 litru. S kilem cukru to snad musí být sirup.
    Zajímavý je ten bobkový list a nové koření. Nezvyklé, ale nakonec proč ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 244.19 (?), 27.6.2016 20:48

pálenku dávam viac ako liter, aby fľaša bola celkom plná (asi 1,4L). Máte pravdu, je to sladké, ženy to majú radi, kamarát to pije zmiešané s ražnou.

Tiež robím aj orechový likér, je to ešte chutnejší ako z višní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika