A co vaše višně?



Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?)
3.5.2014 23:25

Mne Erdi Batarmo odešla najednou na moníliový úžeh před více lety a už byla ve věku asi 12-15 let a dobře rodila. Na druhý rok rašily jenom konečky někde kolem terminálu, tak jsem je odebral a narouboval na jinou podnož. Nepomohlo, po 3-4 letech taky odešla dokonce i s vedle zasazenou mladou třešní.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.5.2014 18:15, zobrazeno: 80401x

A co Vaše višně (2014)? Těšíte se? Já snad ochutnám první plody z nových stromků, zasazených v roce 2012. Dobré višně to je velká vzácnost. Na ty jen tak někde nenarazíte. Rád bych někde ochutnal zase po letech Köröšskou, či Sladkovišeň ranou.

Meteor Korai
Meteor Korai
Érdi bötermö
Érdi bötermö
Královna Hortenzie
Královna Hortenzie
Královna Hortenzie
Královna Hortenzie
Ujfehértoi fürtös
Ujfehértoi fürtös
Ujfehértoi fürtös
Ujfehértoi fürtös
Debreceni bötermö
Debreceni bötermö
Pandy
Pandy
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 41.169 (?), 3.5.2014 12:20

Višně krásně odkvetly, mám Erdi bötermö a neznámý darovaný odkopek (Vackova?) - sladší. Vnuci je mají radši než třešně, ty zas sklízejí špačci, J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 245.242 (?), 3.5.2014 21:38

Soused chce višeň kácet kvůli monilii, ale já mám zatím stromky zdravé. Snad i díky Talentu. Nikoliv svému, ale tomu chemickému násupci Baycoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?), 3.5.2014 23:25

Mne Erdi Batarmo odešla najednou na moníliový úžeh před více lety a už byla ve věku asi 12-15 let a dobře rodila. Na druhý rok rašily jenom konečky někde kolem terminálu, tak jsem je odebral a narouboval na jinou podnož. Nepomohlo, po 3-4 letech taky odešla dokonce i s vedle zasazenou mladou třešní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 125.240 (?), 9.5.2014 15:34

Moje višeň opět nic. Každý rok bohatě kvete, úplně bílý strom, ale plodů zůstane mizivé nnožství. Současně kvetoucí třešně jsou ve vzdálenosti asi 150 m, vloni jsem vrouboval do koruny dva opylovače, Favorit a Meteor. Letos již kvetly a situace se opakuje jako v minulosti, plodů zůstalo velmi málo. Minulý rok jsem ji přihnojil kompostem a letos na jaře pět koleček hnoje, jestli příští rok nebude pořádná úroda půjde na topení. PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 9.5.2014 16:07

Pět koleček vyzrálého hnoja na stromek je moc, přidejte jiné makromikro prvky syntetického původu.Pokud to není nějaký neznámý hybrid z výsevní pecky, ale stromek garantované odrůdy, časem se rozjede.Vroubováním opylovačů do korunky v dalších létech napomůže lepšímu opýlení.Můžu se zeptat na jméno odrůdy, a na stáří stromku?

Nemůže to být ten případ, kdy v mrazové kotlině každým rokem vymrzají nasazené plůdky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 125.240 (?), 9.5.2014 16:31

Mrazová kotlina to není a letos zatím nebyl mráz. Stáří stromu je 20 let a odrůdu bohužel nevím ale stromek byl zakoupen ve školce. Je to jeden z 75 stromů co mám, u kterého nevím odrůdu. Oba opylovače kvetly současně s mateřskou odrůdou. PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 9.5.2014 20:59

Přitom višně jsou většinou samosprašné. Josef Kutina uvádí v Pomologickém atlasu 1 z jedenácti odrůd jen dvě cizosprašné. A to Vackovu a Köröšskou, ostatní jsou psané jako samosprašné. Érdi bötermö, Favorit i Meteor Korai jsou uvedeny také jako samosprašné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 10.5.2014 11:46

Tak ogaři, potaďte, co s tým. Počkať co bude, nebo to zrovna zetnůť na topení. PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 10.5.2014 21:19

Pokud kvete,...ještě počkejte na kontrolní vzorek plodů.Jinak se nedovíte, jaké by mohly plody být, a bude Vás to možná v budoucnu mrzet.Opylovači v korunce rovněž více pokvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika