Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den všem, 

prosím o Vaše názory.

Mám menší zahrádku, na které jsem letos vysadila Kaštánku (na podnoži Gisela5), a ráda bych ji doplnila ještě jednou odrůdou.

Měla by být také velmi raná, aby unikala červivosti - tím se výběr dost zužuje. Opět na zakrslé podnoži - ideálně opět Gisela5 (popř. Colt).

Jsme v cca 400mnm, údajně (budeme tu první zimu) je to tu lokální mrazová kotlina (nic moc pro třešně, já vím, ale chci to aspoň zkusit...), půda velmi lehká, hlinitopísčitá. Počítám s tím, že úplně bez zalévání to asi nepůjde, ale nerada bych se stala toho otrokem.

Potřebuji tedy třešeň co nejvíce mrazuodolnou ve dřevě, a zároveň i v květu, kvetoucí spíše později... A ideálně co snese lehké vysýchavé půdy.

Zvažuji jestli ta druhá má být Rivan nebo Karešova... co myslíte, která se do těchto podmínek a na zakrslou podnož více hodí?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika