Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mimmo, moje pokusné semenáče čerešne vtáčnice z vlákna "stratifikace peckovin" boli pred 2 týždňami v stave - viď. foto. Najnovšie už sú presadené do 500 g téglikov od jogurtu a nasadzujú pomaličky ďalšie listy. Predpokladám ale, že do leta 2019 nezosilnejú natoľko, aby som ich mohol očkovať višňovým očkom (chcem skúsiť naočkovať/navrúbľovať čerešňu s medzištepením cez višňu), takže počítam teoreticky s očkovaním čerešňových semenáčikov skôr na rok 2020. Z viacerých možností očkovania (Forkert, bdiace a spiace očko) by som uprednostnil Forkertovo očkovanie alebo možno ešte bdiace očko (ak to samozrejme hrúbka kmieniku dovolí), mám obavy, že pri očkovaní na spiace očko by mi očká cez zimu vymrzli, takže chcem očkovať čo najskôr, v podstate hneď ako to bude možné. Mám dotaz: Vo februári/únoru semenáče ešte asi raz presadím do cca litrových nádob a v apríli/dubnu by som ich chcel dať na záhradu, ale pokiaľ ich budem o pár mesiacov (cez zimu resp. skoro v predjarí) očkovať Forkertom - nechať ich v zakopanom kvetináči na záhrade? Či ich voľne vysadiť a následne viac "zoširoka" vykopať? Alebo ako riešiť, aby som ich mal na záhrade, ale som im pri vykopávaní nepoškodil príliš korene a zase ich nejak príliš neobmedzoval? Dáte nejaký vhodný tip? Vysadiť ich v zeleninovej prepravke? Nebude príliš plytká? Som prekvapený, že korene čerešne sú už aj teraz (kolovitý koreň som včas zakrátil) dosť dlhé a rozvetvené. Forkertovo očkovanie by som preferoval kvôli tomu, že očká by som odoberal priamo zo stromu na záhrade - odpadá skladovanie vrúbľov, semenáče by v teple skôr šli do vegetácie (oproti vrúbľom), viac času na rast očka po jeho ujatí sa... akurát musím vyriešiť trasport semenáčov z tégliku na záhradu a neskôr zo záhrady do tepla. Dáte nejaký tip ako to najlepšie zrealizovať? Vopred ďakujem. Igor     

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika