Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Pierre: Jar je príliš široký pojem. Ak by Ste rezali v marci - tak áno, to by nebolo vhodné. Kôstkoviny by sa mali rezať v dobe vegetácie - teda nie pred vyrašením, ale ani nie neskoro na jeseň. Toto vhodné rozpätie je zhruba od začiatku mája (v teplejších polohách už od druhej polovice apríla) až do polovice septembra. Za optimálne sa považuje robiť výchovný rez v dobe kvitnutia. Ak by Ste rezali aj teraz, nič by sa nestalo, stromom neublížite. Avšak vzhľadom na to, že ide o mladé stromčeky krátko po zakorenení, považoval by som za vhodnejšie ich teraz nechať tak - rastom koruny si budujú analogicky aj mohutnejší koreňový systém. Rez v lete má oslabujúci účinok na rast, letný rez môžete použiť v ďalších rokoch na presvetľovanie korún, resp.dolaďovacie úpravy v rámci výchovného rezu. Jeho gro by som ale teraz ponechal na neskorú jar 2019 - na dobu kvitnutia (tieto stromčeky Vám ešte nemusia zakvitnúť, v takom prípade sa orientujte podľa kvitnutia stromov v okolí). IH (P.S. 1: Keďže mám stromov veľa, často robím rez kôstkovín už v marci či začiatkom apríla - a glejotok nebýva. Tým Vás nechcem navádzať na rovnaký postup, platí vyššieuvedené. P.S. 2: Na Vašom mieste by som teraz riešil najmä otázku ochrany stromkov pred poškodením vysokou zverou. Inak sa môže stať že nebudete mať čo rezať).
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika