Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, asi je to již mnohokrát opakované tema, ale jednoznačně konkrétní odpověď jsem nenašel. V roce 2016 a 2017 jsem obnovoval zahradu na chalupě / v budoucnu zřejmě trvale obydleno/- vysazeno 32 nových ovocných stromů- meruňy, broskve, třešně, višně, hruška, jabloně a švestky. Snažil jsem se vybírat dle zdejšího fora a dále např u meruněk, broskví a třešní jsem se snažil o odrůdy s různým datem sklizně aby se tato rozložila do delšího období. Ale samozřejmě u třešní mám jeden starší strom a dva nové a tudíž nelze plně porýt celé sklizňové období. A např u třešní mám zkušenost, že velmi ranná odrůda padne za oběť špačkům a reálně ji nelze ochránit- pouze předčasným sběrem, což zase není ono co se týče chuti a zralosti. Přemýšlím o možnosti naroubování další odrůdy do těchto stromů- od třešní, po jabloně či višně. Bohužel předchozí pokusy byly neůspěšné - roubování nožem kopulací. Nyní jsem viděl nůžky s omega nožem, které by měly dát šanci i takovým nemehlům jako já. A moje otázka- je možné na relativně mladé stromky - 2 roky roubovat další odrůdu- již jsem nastřihal rouby z dvou druhů - cca průměr jako tužka a uložil do sklepa do folie. Nebo je vhodnější starší stromek - cca 15 roků, kde bych našel větve se shodným průměrem a tam "osadil" roub jiné odrůdy? Děkuji za rady zkušenějších.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika