Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Velká černá chrupka je v dané oblasti, kde tazatel bydlí, krajovou odrůdou a to je pro něj výhoda. Při tradici, kterou odkazovaná zahradnická škola má, je možné, že strom tazatele pochází ze stejného matečného stromu jako mají u daného prodejce. 

To spíše mne zaráží, že pan Fidla se poprvé setká s polochrupkou zrající v 3TT a je si jist, že je to Troprihterova.

cool

Ano, zachraňovat třešeň z vlastního genofondu je nutné, pokud nevíme s dostatečnou jistotou odrůdu a nebo to co víme není v kraji dostupné v takové míře, aby nešlo o záměnu. Já mám například klon získaný výběrem z Germersdorfské, a protože pán co prováděl selekci již umřel, nevím v čem je klon lepší než původní. Tak jsem nucen kvůli choroši na mezištěpovaném kmeni a také kvůli zastínění ořešákem provést "samovýrobu". náhrady. Když už jsme u toho, volili by jste raději podnož vegetetivně množenou (COLT) nebo slaběji rostoucí ptáčnici a nebo silně rostoucí kříženec ptáčnice s chrupkou?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika