Sušení ovoce



Stránky: 1,  2,  3   
host - 29.162 (?) 
28.8.2008 13:58, zobrazeno: 42541x

v diskusních příspěvcích o sušení jsem našel jen suššní květin. Kdo se stápil se sušičkou ví, že tudy pro zahrádkáře cesta nevede.

Prosím nemá někdo zkušenost se stavbou malé (domácí) sušárny ovoce, třeba se slunečním ohřevem?

  Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 160.84 (?), 2.11.2008 22:11

V době šetření energiemi mi připadá také normální, kdyby si ti, kteří na to mají čas a chuť, dokázali usušit pomocí několika polínek dřeva křížaly. Takové sušené švestky, hrušky a jablka mají přímo božskou chuť a jsou nad všechny bonbony.Ale vypadá to, že se ještě tak šikovný člověk nenašel. Přitom stavba takové dřevěné sušárny nemůže být žádný hlavolam. Chlapi dřevaři, byli jste se podívat na Veselém kopci u Chotěboře? Tam stojí sušárna pro celou vesnici. Tak to snad dnes ne, proto se asi rozměry zmenší, že? Těším se na dobrého kutila a jeho nápad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 72.125 (?), 2.11.2008 23:47

Zkuste zadat slovo sušička. Na téma Vámi požadované se vedla na jednom vláknu diskuse, tuším, že to bylo určitě v září. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kunc - (6) - 175.31 (?), 24.7.2010 22:12

A což tak zkusit tuhle? Je na zdi, nezabírá místo, nepotřebuje zdroj energie. Plochu má asi jako místo na skříni a šuplíčky se vyjímají velmi pohodlně.

sušárna
sušárna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.28 (?), 20.8.2010 23:14

To je zabudované nad kamny? Máte to vyzkoušené? JN

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 21.8.2010 7:09

Chtělo by to nabrousit pilu
Jinak solární sušičku jsem sestrojil loni. Letos jsem v ní nesušil, buď nesvítilo slunce, nebo nebylo co sušit - leda nějaké byliny a ty uschly i bez sušičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 217.254 (?), 5.2.2011 16:09
Dobrý den momentálně se nacházím v jižní Itálii. A dnes je tu 17° ve stínu a teploměr na sluníčku ukazoval ke 40°C. Tak jsem přemýšlel jak tuto energii využít. Místní tuto energii k mému překvapení využívají minimálně (dokonce i dnes lze vidět jak se pří přitápění kouří z komínů. Jsem tu jen dočasně (do Srpna) tak zařizovat nějaké větší dražší zařízení nechci. Uvažoval jsem proto o nějaké sušičce ovoce. Nejlevnější variantou mě přišlo koupit odpadní trubku cca 2m dlouhou a natřít černou barvou.Postavit kolmo k zemi dole nasávat "studený vzduch" a nahoře nějakým menším otvorem vypouštět díky komínovému efektu vzduch teplý(vlhký). mám jen trochu obavy z odpařování nějakých škodlivých látek. A také jestli bude vzduchový tok a teplota stačit na vysušení např. švestek (samozřejmě adekvátního množství). Je mi jasné že pvc trubka světlem i teplem křehne a bude na.... Ale jedná se právě o cenu, jednoduchost a sezónní využití (bydlím v druhém poschodí s balkonem). Pokud nedoporučujete pak co tedy?! Jsem přemýšlel i o jiné variantě použití pvc trubky.. napustit vodou a vodu využít na večerní koupel. Děkuji popř. i za jiné reálné a nenákladné Milan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.254 (?), 5.2.2011 16:14
Teď mě napadlo použít trubku plechovou okapovou (ta by neměla nic vypouštět :). Jinak uvažuji o zavěšení ovoce z vrchu za provázek do nějaké určité výšky. Milan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.18 (?), 3.7.2011 23:58

Tady máte návod na solární sušku


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 247.49 (?), 3.3.2011 20:45
Zajímalo by mě, jestli je potřeba nějaké povolení k proději přebytků sušeného ovoce. Máte zkušenosti? Děkuji Novotný
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika