Sušené švestky, povidla



host - 43.70 (?)
16.12.2012 7:13

Švestky na sušení vypeckujete nebo je sušíte celé?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 14.12.2012 16:58

Při sušení ovoce je třeba volit takový teplotní režim, aby se plody neroztékaly, ale současně aby nezačaly kvasit nebo plesnivět. V tom jsou nejlepší jablka, zejména kyselejší, která snesou sušení na radiátoru, na slunci i v průvanu. Horší je to se zralými hruškami a švestkami, které se mi bez elektrické sušičky usušit nepodařilo, třebaže jsem švestky vypeckoval a hrušky rozkrájel. Jak by se tvářily ryngle, nevím,  ale zralé zelené renklódy někdy pouštějí sladkou šťávu již při rozkrojení. Naopak dobře se suší letní Katinky, už tu o nich byla řeč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.61 (?), 14.12.2012 23:36

Pro svou nadúrodou švestek i hrušek a jablek jsem se rozhodl pořídit novozélandskou sušičku (jméno si najdete), mám ji 6 let. Usuší i půlené švestky - za 20 hod s dvěma několikahodinnovými pauzami pro nasátí vlhkosti, jablka, hrušky,meruňky, broskve- vše na 5mm plátky za 7-10hod. Houby asi za asi 7 hod- zachovájí barvu i vůni. Plánuji zkusit i třešně a i jiné menší ovoce. Má cirkulaci vzduchu, prostě špica. Jen stojí trochu víc.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 15.12.2012 13:26

Mohu potvrdit, Ezidri je suverénně nejlepší sušička. Pro sušení ovoce má dvě, vcelku zanedbatelné nevýhody. Plata jsou poměrně nízká, takže se do nich nevejdou osminky jablek nastojato, jako např. do sušičky Bielmeier (ABC).  Jádrové ovoce proto nedělím paprskovým rozkrajovačem, nýbrž nožem na 0,5 - 1cm plátky.  Druhou nevýhodou je absence časového spínače. Ale jinak naprostá spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 15.12.2012 14:41

V soucasnosti se nabizi 2 typy FD500 (průměr sít 34 cm) a FD1000 (průměr sít 38,6 cm). Ma cenu si koupit ten vykonejsi (a drazsi typ)? Kolik sit je prakticke mit k dispozici? V zakladni dodavce je 5.  J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.155 (?), 15.12.2012 21:07

já přikoupil ještě 2 síta, takže jich mám 7 a myslím, že to stačí, víc by mě asi ani krájet nebavilo:). Jinak tehdy byl jen jeden výkonný typ, takže, zde koupit výkonnější, těžko říci.Ale asi i ten méně výkonný stačí.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 0.80 (?), 15.12.2012 20:54

Souhlas, Ezidri používám už hodně let a zatím spokojenost - švestky, hrušky, jablka - bez problémů. Z důvodu různé vlhkosti různého sušeného ovoce i na úrovni jednotlivých odrůd v rámci jednoho druhu ten časový spínač prakticky nechybí.

Pozn.: Někdo doporučuje švestky před vlastím sušením chvíli blanšírovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 15.12.2012 21:16

Nevím co znamená blanšírovat.Musel jsem se jít mrknou do sklepa.Máme Concept so 1010,5+5ks. palet, třírychlostní,na paletu se vleze rozpůlená švestka.Kdyby si někdo dál se švestkama tu práci, tak by šlo najednou sušit deset palet.Zatím jsme to nezkoušeli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 16.12.2012 7:13

Švestky na sušení vypeckujete nebo je sušíte celé?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 16.12.2012 10:28

Používám Ezidri ten výkonnější typ (5plat + 5 dokoupených). Vyplatí se dát na každé plato síťku na sypké potraviny, usušené plody se lépe vysypávají a nelepí se na mřížku.
   Švestky jsem vždy před sušením vypeckovával. Celé plody by se do této sušičky ani nevlezly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 16.12.2012 14:35

Susi nekdo merunky a pokud ano, jak chutnaji? Otec mi rikaval, ze jsou vynikajici, ale kupovane (susene) mne nezaujaly. Merunky tedy kupuji, delam si jednou za rok vylet od Jihlavy do Znojma, obvykle jich koupim hodne, aby se cesta 'vyplatila', resp. mne to bavi a merunky mam po jahodach za nejlepsi ovoce. Zatim jsem susil na slunci a na kachlovych kamnech, v kterych se obvykle stejne topi (houby, petrzel, jablka). Jak by mely byt plody (svestky, merunky) pro suseni zrale (stredne nebo co nejvice) ? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika