Paprika sušená kořeninová - mletí



host - 41.2 (?)
15.9.2017 9:21

Zadavatel - děkuji za info. Říkal jsem si že papr. musí praskat v ruce aby se dala umlít a přesně jak říkáte - vyndal ze sušičky, na šňůru a zavěsil a za dva dny byla zase zmačknutelná bez prasknutí. No - znovu a lépe wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 41.2 (?), 15.9.2017 7:33, zobrazeno: 8879x

Zdravím.

suším papriku Hodonínskou vzpřímenou. Zkusil jsem poprvé a chuť je velmi zajímavá i za čerstva na vaření.  Čím a jak prosím Vás kořenové papriky melete. Zatím jsem neměl tu čest .. Děkuji

Lukáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.155 (?), 15.9.2017 8:00

Melu sekáčkem v robotu nebo se dá použít mlýnek na kávu, ale bude to déle trvat. Sušenou papriku je ale potřeba těsně před mletím znovu krátce usušit buď v sušičce nebo na plechu v troubě, aby v prstech praskala. Sušená paprika velmi rychle natahuje vlhkost z okolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.2 (?), 15.9.2017 9:21

Zadavatel - děkuji za info. Říkal jsem si že papr. musí praskat v ruce aby se dala umlít a přesně jak říkáte - vyndal ze sušičky, na šňůru a zavěsil a za dva dny byla zase zmačknutelná bez prasknutí. No - znovu a lépe wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 177.61 (?), 21.8.2018 15:30

Papriku nechám usušit v sušičce a melu i se semínky na kávovém strojku. Nejvíc se mi osvědčilo vzhledem k "práškovitému" výsledku.Paprika se semínky je sice trochu světlejší, ale velice chutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika