Jak sušit bylinky? V troubě?



Stránky: 1,  2   
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?) 
29.8.2014 10:44, zobrazeno: 18304x

Poradte prosím někdo kdo máte zkušenost se sušením bylinek v troubě.

Sušičku nemám, slunce už nic moc a bylinek na zahradě docela dost.

Na kolik zapnout troubu, s ventilátorem...?

Díky wink

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 29.8.2014 10:57

Dobrý den, no já nevím, jestli v troubě je to to pravé. Já suším bylinky svázané do kytic a volně zavěšené v prostoru - hlavou dolů. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 29.8.2014 11:52

V troubě se dají sušit bylinky jen výjímečně, jde spíše o komodity jako jsou kořeny nabo kůra. Pokud myslíte bylinky, kde se sbírá nať nebo list, pak na ty je potřeba dobře větraný suchý prostor. Když už nic jiného, tak nejsušší vzduch je u stropu obytné místnosti, kde nejsou pokojové květiny. K usušení listu je někdy lepší tyto oddělit od stonku před sušením a nesušit celou nať (například list kopřivy, meduňka, máta). Pokud chcete sušit i stonky např z meduňky pro koupele), pak v troubě je to možné - samostatně jako odlistěné.

Listy je možné sušit na napnutém lněném prostěradle či tylové zácloně v horní polovině místnosti (ale vypadá to blbě mít záckonu napnutou od garnýže k lustru). angry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 29.8.2014 12:14

Tož toto tady je kolikrát lepší jak Dikobraz a Trnky Brnky dohromady.

Fakt dobrá otázka a ještě lepší Standova odpověď. laugh

Proč to proboha nedáte někam kam neprší a nepočkáte až to uschne? To jste spadla z Marsu nebo přijela z USA?

A víte, že se často doporučuje sušit bylinky ve stínu? Prý je to lepší než na sluníčku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 29.8.2014 21:49

Tak pardon, že jsem se na něco vůbec zeptala... už nebudu otravovat.

Mějte se tady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.185 (?), 30.8.2014 8:19

Tak si to tak neberte, jsou zde i mnohem drsnejsi prispevky. El. trouba na suseni asi vhodna nebude, ledaze by to mela uvedeno v navodu, za tuto funkci ma.

Napr. houby je podle mne lepsi susit na slunicku, pokud nesviti, tak kachlova kamna (vim, ze nema kazdy) ci vhodne misto pobliz nejakeho topeni. V nevytapene mistnosti, byt suche, se houby za neprizniveho pocasi susi spatne, bylinky rovnez by chtely poradne dosusit teplym vzduchem. J.R. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.185 (?), 30.8.2014 9:10

P.S. - Pan Ing. Ferda Mravenec pestuje jahody v kvetinacich, coz je samozrejme taky velky ulet. Takhle se jahody nepestuji ani na Marsu a v USA uz vubec ne. USA je absolutne i relativne (na pocet obyvatel) nejvetsim svetovym producentem jahod, v kvetinacich by toho moc nevypestovali. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.8.2014 10:08

Pokud Ferda z těch květináčů nějaké jahody sklidí, tak v tom úlet nevidím. Já třeba borůvky pěstruju taky v květináči. Nevím, jak to dělají v USA, ale mně se to osvědčilo.
   Bylinky suším na půdě, ale houby v sušičce. Při sušení na vzuduchu totiž některé pak ve sklenicích červivěly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.185 (?), 30.8.2014 11:10

V pestovani jahod v kvetinaci ulet vidim, to jasne svedci o neznalosti dane problematiky. Boruvky nejsou jahody a v kontejnerech se pestuji i komercne (nehlede na rozdilnou velikost kontejneru pro boruvky a kvetinacu pana Ing. Ferdy). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.8.2014 11:52

Pokud mi rostlina v květináči přinese radost a ovoce, potom mi vůbec nevadí neznalost dané problematiky. A jestli je to úlet, tak příjemný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika