sušení minidýně



host - 77.31 (?) 
20.10.2007 20:07, zobrazeno: 19267x
Dobrý den, chtěla bych si nechat poradit, kdo má zkušenosti se sušením minidýní... ale myslím tím v celku, aby pěkně vyschla a nedeformovala se... Minulý rok se mi tak divně zdeformovaly... trochu některé i zahnily... prostě nevím jak na ně a je mi to pak líto... protože z toho může být krásná dekorace a já o ni pak přicházím... přitom by mohly dělat parádu až do jara...
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 165.12 (?), 7.3.2008 8:59

Taky by mě zajímalo jak usušit dýně a plody lagenárií vždy plesniví a prostupují na nich černé plesnivé kruhy a nakonec shnijí úlpně. Nekde jsem četla že se do nich mají navrtat malé dírky aby mohla dužina vevnitř vyschnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marča - (44) - 50.90 (?), 7.3.2008 9:55

 Mám doma loni vypěstované plody okrasných dýní a zatim neplesnivý. Jsou v předsíni kde je tma a teplota kolem 20 stupňů (slouží jako okrasa v košíčku). Ani jsem nedoufala, že tak dlouho vydrží. Předloni jsem je dávala na topení a chytli plíseň. Také jsem zkoušela do nich dělat malé dirky, ale vždy v tom místě začali plesnivět

dýně
dýně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.205 (?), 11.7.2008 12:31

vidím, že máme problém, tedy já a podobní začátečníci v aranžování. Myslím, že profesionálové mají svů postup (lepe asi fígl) jak s nimi pracovat, Ale proč by jej dali do fora, je to přeci jen otázka byznisu.V obchodě si koupím a zaplatím, doma at mi shnije.   Přesto pěkný den JITA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.2 (?), 2.9.2008 15:43

já jsem ani netušila, že je třeba okrasné dýně nějak sušit, já je prostě otrhám a dám do košíčku, některé vydrží déle a některé méně, ale rozhodně vydrží do nového roku. Spíš si myslím, že záleží na tom, jaký je příznivý rok, protože vloni se mi urodilo sotva 10 dýní, letos jsem zasadila jeden sáček a mám už několik kbelíků dýní, rostou přes stromy zase dolů a dále po zahradě, šlahouny jsou určitě dlouhé několik metrů, dýní je spousta, rozdávám je jak můžu, nevím co s nimi dělat, takže si myslím že záleží na tom, jak příznivý je rok a v jakém místě je zasadíme - já je sázím na kompost, Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Katie - (7) - 16.78 (?), 29.12.2008 23:10

Já jsem si loni koupila jednu minidýni a měla jsem ji jen tak položenou na stole ve vytápěném pokoji. Vůbec nic jsem s ní nedělala a na jaře jsem zjistila, že úplně vyschla. Letos jsem jich měla asi deset, ale už mi zbyly jen tři, ostatní zplesnivěly. Takže nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 16.190 (?), 24.2.2009 12:29

Z mé zkušenosti mohu potvrdit, že jen dobře vyzrálá se hodí k usušení.I tak se pak musí chodit a kontrolovat, zda neplesniví a aranžovat je jen na tom, co se nezničí případnou pozdě zjištěnou plísní. Jinak ozdobných dýní je spousta různých tvarů. Jen kdyby měl člověk na zahrádce víc místa. Zabere to "půl " zahrady a výsledek je několik košíčků dýněček na dekoraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 24.2.2009 12:44

Mám tu stejnou zkušenost, žádný fígl v tom není.Hlavně dobře vyzrálá a nepoškozená.Po utržení je ještě nechávám rozložené venku a pak už dávám do košíčků a ošatek.Sem tam se stane, že některá začne plesnivět, ale dýniček bývá dost, tak to zas taková trgédie není.Taky bojuji s každým kouskem místa a tak je dávám kolem plotů a navádím je na ně.Ale pak na podzim to zas všechno dostat dolů.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.185 (?), 11.9.2009 22:21

Dobrý den,

nejlepší je dyně otírat pokuď plesnivý suchým hadrem, dýně můžete také vydlabat, pak by němely plesnivět a pokud ano, používejte stále suchý hadřík, nejlepší stanoviště jsou málo vlhké místnosti... přeji pěkný den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.236 (?), 9.10.2010 16:38

okrasné dýně pěstuji snad už sedmý rok, vždycky seberu semínka z těch co se mi líbí a na jaře nasadím na zahrádk. A mám je nádherné-od hříbků, turbanů, andělská křídla-ty jsou podle mě nejhezčí až po ty kulaté. Příroda je tak kouzelná, že mi vyrostou zas úplně jiné tvary a barvy, než jsem původně sázela.Mám je až do dubna pořád pekné, a když náhodou nějaká uhnije, tak ji jednoduše vyměním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika