Jak nechat uschnout růže?



Tenebrae - (1) 
14.2.2006 10:41, zobrazeno: 27443x
Mám jednu začátečnickou otázku.Chci si nechat na památku uschnout malé růže. Jde to nějak speciálně nebo s tím není problém.Jak opravdu dlouho vydrží???? Moc děkuji za pomoc.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Lemsonaut - (5), 19.2.2006 12:21
urcite to jde nejak specialne (chemicky) ale proste bych je v suche mistnosti povesil hlavou dolu:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.141 (?), 15.3.2006 18:17
Růže se pověsí hlavou dolů v tmavé větrané místnosti. suší se jednotlivě, protože suchá kytice nejde rozebrat. Po usušení se přestříkají lakem na sušené květy. Dá se koupit např. v OBI ale je drahý. Stejnou službu udělá obyč. lak na vlasy. Pokud je dekorace ze suchých květů po čase zaprášená, vyfoukáme prach fénem. Suché vazby vydrží více než rok, ale já dělám každý rok nové. Miroslava Kavalírová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 16.4.2008 9:10

Já si každý rok suším i růžové lístky. Rozprostřu je na nataženou záclonu a suším na suchém, teplém a tmavém místě.

Suché lístky sypu do mističek, při oslavách jen tak po stole nebo po nábytku (vypadá to moc hezky), či je používám ke zdobení dortů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 16.4.2008 11:05

Dobrý den,  sušte květy v mrazáku. Já jsem tady na fóru už o tom psala.  Nejdřív jsem zkoušela slaměnky a pak jsem zkusila i růže. Je to rychlejší a zachová se víc barva. Pod sušenou květinu se musí dát kousek tužšího papíru (aby rostlina nepřimrzla a dala se vyndat) a potom volně položit do mrazáku. Za několik dní je dostatečně vysušená. Potom postříkám lakem na vlasy a je hotovo.  Zdravím - Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 23.8.2009 23:49

Chtěla bych se zeptat všechny květiny se tak mohou sušit i traviny?Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika