Dušičkové věnce



Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?) 
3.11.2008 16:03, zobrazeno: 35139x

Včera jsem šel okolo zahradnictví a zaujaly mě věnce, nádherné a cenově i přijatelné.Radost mi ale zkazily věnce velikosti 25 - 30 cm, které byly uvázány způsobem omotání drátu přímo přez smkové chvijí tak, že drát byl nádherně vidět.Jelikož jsem student zahradnické školy a vždy před dušičkami a Vánoci je,,věncová horečka",celá škola motá věnce.Ty naše musí být kompaktní a jakmile je vidět drát, musíme ho odmotat až k nepovedému místu a začít znovu.Za 4 roky se všichni naučili motat kvalitní věnce.Mrzí mě, že věnce motá někdo, kdo neumí základní princip motání věnce.Pokud si někdo vytvoří podobný věnec pro vlastní potřebu na hrob svého blízkého, proti tomu nic nemám, ale aby prodával a chtěl za to ještě 120 Kč, to už mi přijde jako drzost.Pokud se něco prodává, mělo by to být udělané podle nějakých pravidel a ne, jak se komu zalíbí.Je pravda, že dnes tam už nebyli.Láďa.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 76.122 (?), 3.11.2008 16:29

Vy se v dnešní době divíte že někdo prodává šmejd?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 95.141 (?), 3.11.2008 17:00

Láďo, je to smutné, ale ta cena za tu hrůzu byla ještě přijatelná. Viděla jsem spoustu dalších nehorázností a zaujaly mě "přírodní" věnce. Tam se ani nenamáhali zakrýt slaměný korpus, tavící pistolí přilepili 3-4 šišky, 3-4 kousky březové kůry, kousek ozdobného textilního pásku a chtěli za to a podobné výtvory kolem 200 Kč. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 3.11.2008 17:09

Může nám být útěchou aspoň to, že si takovéto,,hybrydní nepovedence"  nekoupí moc lidí.Pokud bych já něco kupoval, muselo by to nějak vypadat a držet to pohromadě, radši si připlatím, než abych koupil takovýto amatérský výtvor.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.194 (?), 3.11.2008 17:25

No, já se nechci nikoho zastávat, ani nikoho hanit. Jen si myslím, že trošku znám vysvětlení. Je prostě spousta lidí, pro něž je i tento výrobek v pohodě a klidně si ho koupí. Cena je rozhodující. A taky trochu v tom, že zahradníků je málo. Školy sice končí určitý počet absolventů, ale kolik jich v oboru pracuje? A protože dušičky jsou časově velmi omezené, je potřeba sehnat pomoc při výrobě. A kde vzít ty, kteří to umí tak jako ti, co chodí na střední škole 4 roky na vazačství? Za sebe mohu napsat toto. Jednu školu nás končilo tuším 24 a děláme to 3. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 95.141 (?), 3.11.2008 17:38

Oběma vám dávám za pravdu. Problém je v tom, že si koupí či připlatí většinou ti majetnější. Starší lidé, kteří i více chodí na hroby svých blízkých, buď nekoupí nebo sáhnou hlouběji do peněženky na úkor nějaké své potřeby. A tak by měli kupovat kvalitu. Vím, že maminka a spousta jejích známých raději naaranžují např. do květináče, misky a jiných nádob do zeminy větve chvojí, tůjí, umělé květiny, podle svého vkusu... Sama jsem začala "blbnout" s drátem, korpusy, pistolí a dalšími věcmi na aranžování asi před 4 roky a to kvůli vnučce, abych ji nějak zabavila. Už nám to oběma zůstalo, dnes vnučka dělá věnečky vázané na korpus sama a já semůžu věnovat něčemu jinému. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 3.11.2008 22:34

Tak to čtu a je mi trochu smutno. Já patřím k těm, kteří si ozdobu na hrob dělají sami. Nedělám věnec, ale plochou kytici z chvojí a různých suchých květin a plodů. Aby mi to nebral vítr, přidělávám to k náhrobku zeleným vázacím drátkem, který skryji do chvojí. Nechci se chlubit, ale asi to dělám hezké, protože rok co rok to někdo z toho drátku urve a já dělám druhou kytku. Letos jsem si řekla, že to dám na hrob až opravdu poslední, aby to na něm zůstalo. Všichni ale nemají na zahradě smrky, thuje a suché kytky, musí to koupit a pak by měli dostat kvalitu za rozumnou cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Schrajerka - (26) - 42.60 (?), 9.8.2013 22:05

Přidávám se k vám také studuji na zahradnické škole a co vidim v zahradnictví nebo v květinářství to jsou hrůzy za všechny prachy sama dělám věnce pro pár lidí a jak si je vychvalují.. Na vánoce jsem viděla jenom slaměnou podložku tri svíčky a dvě šišky a nějaký hvězdičky a chtěli za to 300 Kč v životě bych si takový věnec nekoupila.. Kam to zahradnictví spěje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika