Proč zhořkne rajský protlak?



433kefudflodur - (22) - 79.34 (?) 
28.8.2022 1:53, zobrazeno: 863x

Již druhý rok děláme z velkého přebytku rajčat protlak. V konečné fázi přepasírovanou šťávu necháme v hrnci na sporáku vařit až se odpaří přebytečná voda a šťáva zhoustne bohužel ale také zhořkne. Poradí někdo kde děláme případně chybu?
Zdroj: https://www.poradte.cz/zahrada-a-rostliny/15216-proc-zhorkne-rajsky-protlak.html

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 81.144 (?), 28.8.2022 9:44
Možná se vám po obvodu hrnce nad hladinou připálil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.97 (?), 28.8.2022 11:40

Dělám ho tak, že nakrájená rajčata vařím nepřikrytá 2 hodiny na sporáku (míchnu tak jednou za půl hodiny) - zhoustnou. Nechám prochladnout, rozmixuji, přepasíruji, přidám na 1kg protlaku 2dkg soli a 2,5dkg cukru a vařím za občasného míchání ještě cca 20min-1/2hod. Plním do sklenic a raději ho steriluji 20min/90°C (někdo i jen otáčí dnem nahoru). Pro jakékoliv použité ho lze dokořenit, tento předpislze použít i pro děti wink.              Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.144 (?), 28.8.2022 13:39

Ono taky záleží na odrůdě rajčat, co mám letos Galeru, není tak energeticky časově náročná, jak je zde uvedeno. Při druhé várce jsem dělal poloviční dobu, než tu první podle receptu. Já ale hustím pouze kečup, u protlaku to není tak moc potřeba. Dostal jsem na ochutnávku opravdu hustý protlak v minulosti od někoho jiného, a tu hořkost jsem tam cítil. Do kečupu krom rajčat dávám i papriku, cibuli a česnek plus koření cukr a sůl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika