Jak lisovat rakytník a jeřabinu



host - 56.218 (?) 
31.7.2009 19:49, zobrazeno: 20388x

Poraďte mi prosím jaký lis používáte na lisování nebo odšťavňování rakytníku, jeřabiny, rybízu anebo taky jablek. Chci si vylisovat šťávu na další spotřebu. Nejedná se mi o velké množství, spíše lisování nebo odšťavňování z několika kil. Potřebuji proto tip na něco menšího. Malý ošťavňovač se zanáší. Máte nějaké zkušenosti?

Jindra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 200.49 (?), 5.8.2009 5:46

Mohu jen říci jak odšťavuji rakytník.Větvičky s rakytníkem zmrazím.Bobule po otřepání do kýble do druhého dne rozmrazí.V mixéru to rozmixuji a přes síto vařečkou přecedím.Slupky se semeny vysuším a používám jako základ pro výrobu oleje.Na rybíz používám mašinu Bosh ProfiMix 44,přikoupil k ní šnekový nástavec na lisování bobulí.Má regulaci na na odpad, že se síto nezanese a ohrádku na šťávu a odpad.Zkusil jsem na tom Boshi lisovat i rakytník, jde to, ale ruční tou vařečkou mi víc vyhovuje.Zdraví Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.210 (?), 3.9.2010 18:53
Já lisuji rakytník na starém odšťavovači ETA.Jde to super.Pecky zůstávají celé.Jeřabinu v parním odšťavovači.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 70.58 (?), 7.10.2010 22:07

A jak rakytník trháte? Nechce se mi ostřihávat větvě jenom kvůli tomu, abych je zmrazil až opadají kuličky. Doroste to? Ruční otrhávání je pracné a teď už jsou i plody měkké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.22 (?), 4.7.2020 14:38

Na trhání rakytníku používám odměrku "minišoufek" z Nutrilonu - držátko do dlaně, bobuli mezi palec a nádobku, přimáčknout a táhnout, vejde se jich tak 5. Nádobu na sběr nosím na šňůrce na krku, průběžně vysypávám.

Franta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika