Žloutnou a opadávají ještě malé plody - jaký je problém



franta7 - (35) - 197.216 (?) 
12.5.2018 15:49, zobrazeno: 5502x

Dobrý den,
     nevíte prosím co je této švestce? Žloutnou a opadávají ještě malé plody.

Není to problém špatného opylení? 


Děkuji, F

švestka - žloutnou a opadávají ještě malé plody
švestka - žloutnou a opadávají ještě malé plody
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 12.5.2018 17:21

přičítal bych to kombinaci nadměrné násady plůdků a nedostatku vláhy v době těsně po odkvětu. Z fotky je bohužel patrné i napadení pilatkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.5.2018 18:14

Bude to možná i odrůdova vlastnost. Mně to ve velkém udělala - jako ostatně skoro každoročně - Čačanská raná, která bohatě odkvete a pak většinu plůdků shodí. Naštěstí ty, co zbudou, jsou veliké, takže úroda je slušná. Vedle stojící Opál je plůdky tak obalený, až mám strach - o sílu větví a velikost plodů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.68 (?), 15.5.2018 17:47

Ja to pripisujem kombinácií mimoriadne sucho + rekordné teplo. Presne taký istý opad mám na mladých stromkoch 6-tich odrôd. Staršie stromy (10 a viac ročné) na myrobalánoch tých istých odrôd opadali neporovnateľne menej. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 15.5.2018 19:24

ano, mimořádné sucho. Rekordním teplem to určitě není, to stromy přežijí, ale suchem lze přijít o celou úrodu, případně i o celý strom. Když je dostatek vláhy, je i slušná úroda, jako na této Viktorii


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.138 (?), 6.7.2018 23:42

Pane Walter s Vami muzu souhlasit.Urcite je to suchem spousta zahradkaru si mysli ze jedna konev za tyden staci bez vody mi to driv dopadlo presne jako u pana Franty7.Tak jsem pod ovocne stromy zasadila ruzne maty, medunky,petrzele, kopr,libecek, koriandr atd a to me donutilo vic zalivat mezi stromy a ne jen NEKDE zeleninu a na stromy kaslat.Delam tak a od te doby nic neusycha sem tam plody opadaji sami ale vzdy to bylo preplozenim.A navic nejaky ten postrik na ovocne stromy sem tam udelam, ktery pomuze i memu bylinkareni.Pred postrikem samozrejme vsechno pod stromky odeberu co se da a o vic se starat nemusim.Mravenci a msice se zmensili asi jim to nevoni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.7.2018 14:50

Já tomu suchu příliš nevěřím. Pomineme-li svažité pozemky s mimořádně propustnou půdou, pak dospělá slivoň, zejména na myrobalánu, si na potřebnou vláhu dosáhne. Slivoně na Balkáně mají srážek ještě méně než tu. Říkáte, že jedna konev týdně nestačí? S výjímkou nově vysazených,  ovocné stromy nezalévám vůbec. Problém nemám s padajícímií plůdky nýbrž s lámajícími se větvemi nadúrodou.. Závlahu samozřejmě stromy ocení kvalitnější úrodou chutnějšího ovoce, ale problém padajících plůdků zadavatele bude někde jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 7.138 (?), 7.7.2018 20:15

ja ten samy problem mela obsypane stromy a nasledne shazovani zalevala jsem driv asi jako tu jednu konev za tyden... Samozrejme muze to byt i jiny problem spatne hnojivo nebo hryzci nejaka nemoc stromu.Ja jen chtela poradit.Zalevam druhym rokem poradne a druhym rokem se dari.Podle me zkusenosti pravidelne zalevat.Vzdyt podzemni vody vysychaji uz to neni jako kdysi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika