Zelená renklóda?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
21.8.2018 18:13

Ve starších pomologiích byly uváděny minimálně dvě. ZR raná a ZR velká. V novžch už jen jedna. Nejen u nás, i tchán na Slovácku míval dužinu i přezrálách plodů zelenou. Ale je pravda, že žilkování dužiny a tvar pecek na fotkách zadavatele jsou typické. Stejně tak menší velikost ve srovnání s Althanovou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 168.52 (?), 20.8.2018 18:05, zobrazeno: 5338x

Zdravím, občas se mi stává, že mi na zahradě roste jiný stromek, než mi byl prodán. Před časem jsem si koupil Althanovu renklodu a k ní jako vzájemného opylovače Zelenou. Althanova by odpovídala, ale Zelená nezůstává zelená, ale podezřele se vybarvuje (obě dozrávají ve stejnou dobu). Takže jednak nevím, jakou mi prodali odrůdu, ale hlavně bych potřeboval poradit, jak zajistit vhodné opylení obou renklód. Na stromech bylo dost květů, ale výsledná úroda tomu zdaleka neodpovídá. Díky za radu, Milan

Zelená renklóda?
Zelená renklóda?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 199.250 (?), 20.8.2018 18:53

Zelená renklóta v přezrálém stavu a v zatravněném sadu se až takto může vybarvit (mám ji a letos se přeplozením odlomila nejsilnější větev). Je to odrůda vhodná i k přepravě ale musí se česat za zelena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 0.146 (?), 21.8.2018 10:24

Z první úrody nemůžete dělat závěry o plodnosti. Za pár let budete řešit problém s lámajícími se větvemi pod velkou úrodou. Hlavně Althanova plodí bohatě a pravidelně a vzhledm k velikosti/hmotnosti plodů jsou podpěry nezbytné.

Zelená r. v plné zralosti přechází ze zelené barvy do žluta a může mít částečně i načervenalý nádech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.130 (?), 21.8.2018 11:22

Já myslím, že na fotce zelená renklóda není. I ve zralosti tam jsopu zelené tóny, a hlavně dužina je sladká, alůe zelená. Síš mi to připomíná skupinu žlutoplodých rynglí či slív - Oulinská, Ontario, Wazonova, Washington, které se navzájem od sebe liší dost málo. Tipoval bych tu poslední, je z nich nejpozdnější, 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.38 (?), 21.8.2018 11:51

Dobrý den pane doktore.Podle mého je to Zelená renkloda. Když porovnám velikost listí a plodů, tak na fotce je to zvětšené. Takto vybarvené plody mám z poloviny úrody na svém stromě, co letos prvně zaplodil. Sypu to do kvasu a včera jsem začal sušit druhou sušičku. Usušené plody jsou opravdu výborné. Zdraví Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 21.8.2018 12:10

Je to možné. Já je mám trochu zelenější. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 21.8.2018 12:26

Priznám sa, že ani mne to ako ZR nepripadá... U mňa ZR aj v plnej zrelosti zostáva zelená, prípadne sa plody vyfarbia mierne do žlta. Ale nikdy nie do ružova či fialova, ako je to na fotke. Pre ZR je dosť typická farba dužiny, možno by pomohlo ak by zadávateľ vlákna odfotil rozrezané plody (dužinu).  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.52 (?), 21.8.2018 15:02

Díky všem za odpovědi. Udělal jsem ještě jednu fotku s rozřezanými plody a přiložil i jednu Althanovu r. pro porovnání velikosti. Ještě se vrátím k tomu mému prvnímu příspěvku. Pokud by to nebyla Zelená r., jak vyřešit opylení těchto dvou stromků?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.43 (?), 21.8.2018 17:52
Podľa dužiny a kôstky to predsa len vyzerá na ZR. Aby som to za seba uzavrel: podľa mňa ide s veľkou pravdepodobnosťou o ZR. U mňa sa síce takýmto spôsobom nevyfarbuje, ale môžu existovať rôzne klony ZR, ktoré sa v detailoch môžu líšiť (plus to tohtoročné extrémne slnečné počasie...). Opelenie by som na Vašom mieste vôbec neriešil, príroda sa postará. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.8.2018 18:13

Ve starších pomologiích byly uváděny minimálně dvě. ZR raná a ZR velká. V novžch už jen jedna. Nejen u nás, i tchán na Slovácku míval dužinu i přezrálách plodů zelenou. Ale je pravda, že žilkování dužiny a tvar pecek na fotkách zadavatele jsou typické. Stejně tak menší velikost ve srovnání s Althanovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika