Wangenheim podpnik



Stránky: 1,  2   
Peter1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (75) - 46.45 (?) 
14.8.2019 17:07, zobrazeno: 8377x
Zdravim vás, ako ste spokojní s podnikom wangenheim..má nejaké špeciálne nároky? Je to dobrý podpnik? Mám na ňom dve jofeli.. Ďakujem Peter
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 17.8.2019 11:27

Wangenheimová je výborná podnož.Mám na ní Dabrowickou (klon Domácí),Bystrickou ranou a ryngli Afasku.Kromě suchomilné Durancie jsou to jediné slivoně které mají alespoň nějaké ovoce.

Dabrowická podnož Wangen.
Dabrowická podnož Wangen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Peter1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (75) - 46.45 (?), 17.8.2019 13:49
Ďakujem vám pekne pán Jiři, mám všetko na myrobalanoch asi 30 sliviek..plánujem vymenit po 7 rokoch cacansku rannú ktorá veľa radosti neurobila. ale pouzil by som nieco menej vzrastne..mám kvapkovu zvalahu zemou..ak by bola.ozaj tak dobrá podobne ako myrobalan ale menej vzrastna asi by som kupoval stromky na nej..zatial mam dve jofeli na nej prvý rok... ďakujem vám za hodnotenie na internete som netrafil na tak rozsiahli opis ako v tej knižke..ako vy zavlazujete slivky na tomto podpniku, aby teda nemali zbytocne veľky prepad plodov...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 17.8.2019 14:30

Dokud tady ještě byla nějaká voda, tak jsem občas zalil.Teď když studna vyschla nezalévám, tu trochu dešťovky co jsem pochytal v posledních pár dnech nechávám na občasné zalití "služebně"nejmladších stromků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Peter1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (75) - 46.45 (?), 29.8.2019 16:19
Potrebuje wangenheim aj stálu oporu, by ho prudký vietor nevyvrátil? A akú má životnosť asi, dá sa porovnať dlhovekosť s myrobalanom?..popis ohľadne tohoto podpnika na internete je dosť slabý..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 1.9.2019 10:06

Stromek který se kymácí za větru neroste.V prvních letech je opora nezbytná (platí pro všechny podnože).Wangenheimovy švestky se v okolí dožívají i více jak 100 let, takže i jako podnože budou dlouhověké.Hlavně bude důležité na jakém stanovišti poroste, jaká bude zvolená odrůda, zda bude prováděná ochrana proti houbovým chorobám atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.9.2019 14:07

Wangenheimovy švestky se v okolí dožívají i více jak 100 let, takže i jako podnože budou dlouhověké.

To je otázka. Růst je výrazně slabší než u myrobalánu. Obávám se, že plodné odrůdy naštěpované na W. se rychle vyčerpají a zastaví růst. Jistě to ale nevím, sám žádnou slivoň na wangheimce nemám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.54 (?), 9.10.2019 12:50

Dobrý deň, mňa by zaujímalo toto. Ak sú zasadené kôstkoviny rovnakého druhu ovocia a rovnakej odrody v tej istej polohe ale na odlišných podpníkoch (napr. Velkopavlovická na myrobaláne a Velkopavlovická na wangenheimovej) či dozrievajú v rovnakom termíne. Alebo na slaborastúcej podnoži wangenheimova je dozrievanie rannejšie?    Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 252.42 (?), 9.10.2019 13:51
Termín dozrávání je především odrůdová vlastnost. Nevšiml jsem si rozdílů v době zrání vlivem podnože.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 9.10.2019 18:38

U mě zraje VP na myrobalánu cca o 5 dnů později než VP na St. Jul. a Wangenheimove.Nejpozdnější odrůdy slivoní (např.Presenta) se kvůlí spožďování dozrávání na myrobalánu snad ani nemnoží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika