Výška stromů



host - 89.171 (?)
1.7.2019 6:07

Dobrý den, chtěl bych se zeptat: má smysl použít ořešák černý jako podnož? Našel jsem několik semenáčků juglans nigra. Vím, že takový strom s naroubovanou odrůdou Mars má pan Vysloužil, ale zdá se, že růst se od běžného ořešáku moc neliší. Nebo ano?

Např. podle dendrologie online je o. černý v půměru vyšší strom než o. královský/vlašský.

Napadlo mě ještě, jestli třeba ten roubovanec nevstupuje dřív do plodnosti a pak roste pomaleji než běžný ořešák.

Místo na zahradě mám, o to mi tolik nejde. Spíš, že vím o těch semenáčcích a dříve nebo později je někdo pokosí.

Díky za radu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
lenkacas - (4) - 59.115 (?), 17.10.2018 8:05, zobrazeno: 5417x

Dobrý den. Prosím poraďte mi vy zkušení. Jsem zahrádkář začátečník co se stromů týče. Letos jsem před výsatbou 4 stromů a to: Oulinská ryngle podnož myrobalán, Hanita švestka podnož zelená ryngle, Bergeron meruňka podnož zelená ryngle a Mars ořešák nizký vzrůst roubovaný na ořešáku černem. Prosím seřaďte mi je podle toho, který bude přibližně jak vysoký v dospělosti. Potřebuji kvůli místu v zahradě a slunci. Děkuju :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.10.2018 9:25

Nejmenší bude zřejmě meruňka.  Oulinská ryngle a švestka o něco větší (při stejných podnožích by byla větší Hanita). Pak dlouho nic a nakonec ořešák. Mám dvacetiletý Mars štěpovaný na černém o., měří asi 15 metrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lenkacas - (4) - 59.115 (?), 17.10.2018 9:32

Děkuju moc :-) s tím ořešákem jste mě trochu šokoval... mno doufám že tak velký nebude, nemám tak velkou zahradu.-) Hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.10.2018 10:20

Nízký vzrůst štěpovaných ořešáků některých odrůd (Mars) je jen reklamním tahákem. Jestli máte malou zahradu, tak v malý vzrůst nedoufejte, ale ořešák radši nesaďte. Vím, co píšu, já jsem si svůj Mars zasadil omylem doprostřed zahrady a musel jsem zrušit 3 sousední stromy a kus pole. Přitom poloha a půda k velkému růstu nenabádá,  zákrsky jabloní běžně pěstuju na semenáčích a A2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.98 (?), 17.10.2018 17:31

Ako je to rastom sliviek naštepenými na podnoži Zelená ringlota. Rastú slivky na tejto podnoži bujnejšie ako na Myrobaláne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 17.10.2018 18:24

Nerostou, líp se tvarují a dřív plodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.82 (?), 7.9.2019 11:22

Zdravím, aká je odolnosť stromov sliviek na sucho na podnoži Zelená ringlota v suchých oblastiach ktoré sú bez možnosti zavlažovania. A aká je velkosť stromov sliviek na podnoži Zelená ringlota v porovnaní so stromami sliviek na podnoži St. Julien?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.212 (?), 17.10.2018 18:55

Zrovna u orecha stepeneho na podnozi cierny orech sa uvadza ze zoslabuje rast orecha o 1/3 a stromy teda nebudu tak mohutne :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.81 (?), 18.10.2018 0:06

Zajímavý strom ten Ořešák černý, má možná tlumit růst roubovanců. Moc pěkný je na zámku v Uherčicích (48.9145186N, 15.6344353E). Obvod kmene se uvádí cca 5 m a výška 18 m (delší průměr oválné koruny jsem „naměřil“ cca 30 m).
To je hned vidět, že je to podnož, která se šikne do každé menší zahrádky. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.171 (?), 1.7.2019 6:07

Dobrý den, chtěl bych se zeptat: má smysl použít ořešák černý jako podnož? Našel jsem několik semenáčků juglans nigra. Vím, že takový strom s naroubovanou odrůdou Mars má pan Vysloužil, ale zdá se, že růst se od běžného ořešáku moc neliší. Nebo ano?

Např. podle dendrologie online je o. černý v půměru vyšší strom než o. královský/vlašský.

Napadlo mě ještě, jestli třeba ten roubovanec nevstupuje dřív do plodnosti a pak roste pomaleji než běžný ořešák.

Místo na zahradě mám, o to mi tolik nejde. Spíš, že vím o těch semenáčcích a dříve nebo později je někdo pokosí.

Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika