Výhon trnky



host - 83.176 (?) 
20.10.2018 20:46, zobrazeno: 1716x

Prosím o radu. Mám na zahradě 2 roky trnku, které moc neprosperuje (dost jsme ji i zanedábavali, protože jsme zde doposud nebydleli). Letos jsme ji našli s několika výhony, z nichž jeden vypadal životaschopněji než původní kmen. Nechali jsme tedy výhon a původní stromek uřezali. Nyní jsem se dozvěděla, že by výhony měly být snad plané a rodit nebudou. Odrůdu bohužel nevím. Děkuji za info

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.154 (?), 20.10.2018 23:46

Ono se říká - dvakrát měř, jednou řež...

Pokud jste odřízli naštěpovanou odrůdu a nechali výhon z podnože, tak se na něm pořádného ovoce nedočkáte - jedině nějakou odrůdu na něj naroubovat nebo naočkovat.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 21.10.2018 19:19

Nyní jsem se dozvěděla, že by výhony měly být snad plané a rodit nebudou. Odrůdu bohužel nevím. Děkuji za info

Jaké chcete dostat info? Co znamená "snad plané"? Možná, kdybyste stromek vyfotila, dostala byste info, jestli je výhon planý nebo ne. Slivoně (předpokládám, že trnkou nemyslíte opravdovou trnku) se obvykle štěpují kousek nad kořenovým krčkem. Jestli ten výhon vyrazil uprostřed kmínku, půjde asi o odrůdu. Jestli od kořenů nebo těsně u země, je to nejspíš podnož. Jistěže ji můžete naroubovat, ale ve Vašem případě (nechci Vás podceňovat) bude lepší vysadit nový stromek. Čas je na to akorát. Samozřejmě nejdřív se ujistěte, je-li stromek planý nebo jen zmlazený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika