Vaše zkušenosti - Pražákovi Droždín u Olomouce?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 151.252 (?) 
18.3.2011 11:55, zobrazeno: 91863x

Mají obrovský výběr i nových rezistentních odrůd.

Před 3 roky jsem tam mj. kupoval stolní víno a jaké bylo moje překvapení když místo modré Kodrianky mě na sazenici nedozrává do zimy nějaká jižní bílá odrůda... takže zklamání za 160Kč za sazenici.

Po třech letech jsem letos znovu zlákán širokou nabídkou kupoval u nich mj. i švestky Hanity a vypadaly opravdu bídně.Jako slabé špičáky s předčasným slabým a nevyzrálým obrostem a to za cenu plnohodnotného stromku.Výměnu jednoho stromku mě pan majitel provedl tak drze, že mě vrazil do ruky ještě horší vyholený špičák s minimem kořenů, což jsem odmítl.

Navíc speciálně Hanity prodávají bez štítků odrůdy, podnože a když jsem to zmínil, tak mě dotatečně na neoznačené stromky doslova vyrobili na počkání štítky...

Takže mě čeká pěstování a trnutí zda Hanity jsou jsou skutečně dle ujištování Pražákových Hanity...

Navíc jsem si pozděj uvědomil že zásadně nedávají ani účtenky...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 135.2 (?), 18.3.2011 20:01

Nestrašte mne, mám od nich na podzim zasazený Hornokrajský malináč. Stromek byl pěkný, bohatý kořenový bal, na to si stěžovat nemohu, ochotní byli také. Na cedulce je napsaný HM, podnož ne, ale chtěla jsem čtvrtkmen, ne na semenáči - výška kmínku odpovídá... Snad to ten malináč bude...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.137 (?), 1.4.2011 18:39
Já tam kupoval dvakrát, jsou o něco dražší, ale na kvalitu si ztěžovat nemůžu. Pravda prvně mě obsluhoval vcelku mladý chlapík, to bylo v pohodě, letos jsem narazil na zmatenou tetu, která nebyla schopná spočítat cenu za nákup 12 různých stromků a keřů ani s velkým papírem a propiskou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 113.105 (?), 1.4.2011 19:47
Dobry den, mohu jen potvrdit zklamani - dnes jsem se pokusil o koupi sliv durancii a nepodarilo se. Po 20 minutach ignorovani ze strany obsluhy jsme se pokusili obsluhu oslovit a poptat. Nase durancie nam sice postarsi pan prinesl, nicmene je nam jen drze strcil do rukou - nemohli jsme si ani vybrat, ani protestovat. Ptal jsem se na parametry podnoze, nacoz mi pan odpovedel (znacne drze) "to jste nikdy nevidel svestku"? To jsem jeste udrzel klid a podporil ho slusnou otazkou na odrudu, coz vsak neprineslo zadny vysledek. Musel jsem podekovat a odejit. Popsano nemeli nic a podle me sami nevedi, co komu davaji. Opravdu silne nedoporucuji (i kdyz dalsi Durancie jsem uz nikde jinde nenasel). LH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.252 (?), 1.4.2011 20:36

Tak dosti ilustrační o přístupu k zákazníkům je už jen to když jsem si dovolil kritizovat a vrátit ihned při koupi značně křivě fajfkovitě rostoucí kmínek a pan syn majitel (cca 40let) mi donesl (poslal po pomocnici) velmi drze mnohem horší špičák a místo kořenů měl prakticky jen kůlovitou podnož.Pomocnice měla více rozumu a slušnosti než syn majitel a když JEN viděla moji obličejovou reakci otočila se a sama mě vyzvala at si jdu vybrat.Tož tak v Droždíně u Pražáků...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 163.202 (?), 1.4.2011 22:37
Tož ja si na Droždín v záležitosti prístupu nemôžem sťažovať. Asi preto, že to bolo cca pred 8 rokmi. Obsluhovala nás tuším manželka podnikateľa (pôvodom zo Slovenska) a všetko bolo v pohode. Trpezlivo nám ukázala všetko a mohli sme si vybrať čo sme chceli. Škoda že vtedy pršalo a bola surová zima. Dve hodiny sme vonku čakali, až nakúpia tí pred nami. Jediná nespokojnosť-odroda viniča Kerťanka sa po rokoch ukázala ako niečo iné, ale to bola pravdepodobne chyba producenta sadeníc. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.252 (?), 2.4.2011 9:37

Jsou to zkrátka překupníci a navíc ne dobří.Stromky prodávají bez štítků a velmi směšně vám na dotaz proč stromky nemají štítek, vyrobí na počkání štítek...)))

Také uskladnění stromků ve sklepě domu, kde je v malých prostorách nakupeno dosti nepřehledně množství odrůd, nahrává smíchání a záměně odrůd.

Na dotaz o podnoži je váhání a dohadování majitelů jaká že je to asi podnož...

A to že zásadně sami nedávají účtenky je už jen velkou černou tečkou.

Sám jsem zvědav co z velmi drahých stromků ve skutečnosti bude rodit za odrůdu.A jestli se vůbec slabé stromky ujmou-2. jakost prodávána za cenu výběru.

A určení správnosti odrůdy není až tak těžké, u plodícího stromu.Dle času zralosti, tvaru a barvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 46.80 (?), 3.4.2011 21:16

Já jsem se bohužel setkal s tímto přístupem i u nepřekupníků, tedy výrobců. Bohužel asi mají kšeftu přehršle, tak naco si vážit zákazníka.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 3.4.2011 21:38

My jsme tam nakupovali asi před třemi roky a zkušenost tato: připadlo mi to, že si syn (zdál se mi tak 25-30letý) založil zahradnictví s tím, že mu rodičové-důchodci budou pomáhat s řízením zaměstnanců a obsluhou. Bohužel to nejsou lidé, kteří by se na toto hodili (stejně, jako bych to nedělala já, neb nemám podnikatelského ducha  ) Takže - stáli jsme tam půl hodiny a snažili se na sebe upozornit, na což byla odpověd: až bude mít syn čas... ten ho evidentně neměl. Chtěla jsem se o některých kultivarech keřů poradit. Sem tam se některá ze zaměstnankyň zeptala, co tedy chceme a když jsem řekla, že mám sáhodlouhý seznam tak, že až bude mít někdo z majitelů čas. Nakonec jsme to,,spytlíkovali" s paní matkou, ale až poté, co se nás konečně přišla zeptat sama a uviděla ten seznam. Zpočátku byla dost nevrlá, protože mi ukázala pár věcí, ketré ale nebyly kultivary, co jsem chtěla. Až jsme konečně narazili na položku v seznamu,,tohle chci a 10ks" tak roztála. Při počítání peněz a výsledné částce přes 9 tisíc Kč už byla jak med a jeden keřík nám přihodila zdarma. Tak asi takhle 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.3 (?), 22.4.2011 19:21

Vidím, že zkušenosti jsou podobné. Řekla bych opravdu dost amatérský přístup, byli jsme tam před lety, kdy jsme chtěli zakládat novou zahradu a ptali jsme se i na možnost založení jimi- ale po objasnění co a jak pan majitel při návrzích zahrad dělá, jsme si to rychle rozmysleli- no amatérismus... Jinak v zahradnictví dost nespokojenost, nikde ceny, nikde označení a celkově to prostředí u toho hrozného domu je chaos, ceny docela vysoko... Koupili jsme tehdy révu- ale ta je opravdu dobrá, i když byla drahá , odrůda odpovídá. Letos jsme tam po letech opět zavítali, protože jsem sháněla cling- broskev- Katarínu, kterou jsem po celé republice nemohla sehnat a zaradovala jsem se, když jsem ji u nich v seznamu objevila, protože to tam máme 50 km. Měli jsme asi štěstí, protože -asi paní matka- se nám věnovala hned- stromky donesla z garáže či sklepa/!?/- to mě taky překvapilo. Na požádání nám je i ostříhala- kvalita dobrá. Označení- na stromku pouze- cling- na můj dotaz, zda je to opravdu Katarína odpověděla, že ano... no děj se vůle boží..už jsou zasazené, tak uvidíme. Chtěli jsme ještě broskev Red Haven- tak ta byla maličká, ale kořeny dobré...ˇUčtenka žádná, s počítáním jsem musela paní trochu pomoct... Musím říct, že pokud nevíte přesně pro co jdete, tak tam asi obtížně budete hledat ty úžasnosti, co mají uvedené v seznamech na internetu. Pro člověka, který se chce poradit nebo vybrat si podle toho, co tam vidí, podle mně dost rozčarování.  Jity

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika