Zahradnictví Na Zázvorce (Tatobity)



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
            
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?) 
10.11.2017 21:33

Taky se pridavam se spatnou zkusenosti. Nikdy jsem se Zazvorkou nemel problem a to jsem tam nakupoval nekolik let. Letos mne rekli, ze jablon Allegro asi nebude, tak jsem si ho koupil jinde a nakonec prislo, tak mam dve (co uz). 2 oresaky Sychrov, koreny proschle, cele cerne. Nektere jablone nemely koreny zadne, jen par vlasecnic z pahylu. Misto Julie poslali Hanu, Admiral poslali misto M7 na M9, pritom jsem jim kvuli tomu volal a zduraznoval, ze ho chci na necem bujnejsim (na M9 ho uz mam). 3/4 stromku nemely ani rostlinolekarsky pas. Oznaceni stylem Vlt co vypada jako VH..Vltava atd. Jedna sloupovita jablon vypadala v miste roubovani jako bumerang, takovy uhel jsem snad jeste nevidel.

Pri reklamaci (ztezoval jsem si jen na Hanu a Admiral) majitel zamrmlal neco ve stylu, ze takove veci tam ani neresi a at napisu email. Na email zadna odpoved... naprosty vysmech. Takze Zazvorka naposled.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 10.11.2017 21:37

Jen si postěžuj, Pavle.smiley Měl jsem tam kdysi nějaké záměny, ale musím uznat, že majitel byl tenkrát při telefonickém rozhovoru slušný a chtěl vrátit peníze. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.246 (?), 11.11.2017 21:43

Bohužel musím souhlasit s negativním hodnocením.. Zahradnictví Na Zázvorce. E-mailová komunikace 0, podnože u prostokořenných stromků neuvádějí. Klidně přijde poštou stromek, který evidentně měl již zapěstovanou korunku a je zkrácen na špičák(aby se vešel do krabice)... o záměnách odrůd ani nemluvím místo Hanity na Krymsku přišla Valjevka na krymsku atd atd. Majitel je po telefonu, když řešíte problém arogantní. Například tvrdí, že zaslané stromky nemají originální značení protože mu je Fytos vůbec nedodá... atd.atd.atd. Jo a zajeďte se tam podívat prošel jsem hodně zahradnictví, ale toto je neuspořádané překupnictví ne zahradnictví. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 28.192 (?), 11.11.2017 22:08

Stížností víc než dost a pořád tam někdo nakupuje. Jsou časté záměny odrůd? Nesouhlasí uvedené ceny? Podnože nejsou uváděny? Reklamace se neřeší? Prostě a jednoduše tam nenakupujte. Chápu všechny výhody nákupu v pohodlí domova, leč nebylo by lepší obětovat trochu benzínu a času a navštívit dobrou školku v okolí? Už vůbec nevěřím tomu, že překupník předem vůbec netuší, které odrůdy a na jakých podnožích mu přijdou! Souhlasím s Petrem z P., výsadbový materiál ze Strážnice byl docela dobrý, drobné nedostatky se nechaly vzhledem k rozumné ceně prominout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 11.11.2017 22:27

Straznice se da (a porad funguje, byl jsem tam asi 14 dni zpatky), ale na paradni stromky musi clovek zajet na Slovensko.

Plantex, nebo treba i ne moc zname zahradnictvo Soka... to se muze i Rakusak Schreiber zahrabat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 11.11.2017 22:39

Jirka(FM) se sice zmiňoval o nějaké záměně Dixired za Halehaven, ale jinak jsem dostal ze Strážnice vždy náhradu i za neujaté stromky, což je hodně slušné gesto. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 28.192 (?), 11.11.2017 22:53

Jasný, Petře, taky člověk za nějakých 130 - 150,-Kč za stromek dokáže přimhouřit očko, když je kvalita celkem ve standardu a reklamace prompně vyřízená. Za čtyři kilča od stromku už se mizerná kvalita a neřešená reklamace těžko odpouští.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 11.11.2017 23:22

Za čtyři kilča od stromku už se mizerná kvalita a neřešená reklamace těžko odpouští.

Tak celkem chápu, že pro těch pár stromků poslaných z Bratislavy do Pardubic majitel nezbohatne, ale před tím byla komunikace vstřícná. Fakt taky je, že za tu cenu kolem 23 Euro poslat viditelně zmrzlý - zčernalý stromek (na jaře), není taky moc fér. A pak navíc ještě nekomunikovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 28.192 (?), 12.11.2017 0:10

...a taky se cenou blížíme k šesti stovkách... Znovu se potvrzuje dříve napsané - cena nevypovídání nic o kvalitě stromků. Na úměru - vysoká cena = vysoká kvalita - se spoléhat nedá. Jen si neodpustím poznámku - e-shopy zasílají obvykle jednoleté špičáky za poměrně vysokou cenu (130 - 300,-Kč), kdežto školkař v mém bližším okolí je prodává za 90,-Kč, dvouleté stromky s jednoletou korunkou jsou v MC za 160,-Kč. Připočtu-li poštovné a balné (obvykle okolo 200,-Kč), tak mi pořád vychází nejlépe osobní nákup ve školce. Chápu, že výše uvedené se nemůže týkat sběratelů novinek, neboť jim obvykle školky v bližším okolí nevyhoví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 245.95 (?), 12.11.2017 7:30

Určité informace mě docela zarazily, tak bych měl s dovolením několik dotazů mimo téma:

1. Fakt je cena za špičák 130 - 300,- vysoká? Když si představím, kolik s tím má školkař několik let práce, kolik lidí a jaké prostředky musí na pěstování vynaložit, mi naopak taková cena přijde docela směšná. Schválně jsem si dal tu práci a rozpočítal to - pokud se někdo živí školkařstvím na HPP, pěstuje dejme tomu 10000 rostlin, každou musí mít ve školce min. 2 roky, pak to vychází 20 minut času na jednu rostlinu. Na kolik si ceníte 20 minut práce (a samozřejmě vynásobte 2x, abyste získal superhrubou mzdu)? Takže to vychází 135,- na hodinu? A to mluvím pouze o jednom člověku. Pokud se jich o školku stará víc, musíte tuto cenu násobit počtem zaměstnanců. A pak tu jsou další náklady - půda, hnojivo, stroje, závlaha, licence, energie, zázemí, atd. atd. To bude snad ještě větší náklad než cena práce. Takže teď to tedy vychází cca 60,- na hodinu? A jaká že je dnes minimální mzda? A nebo jsem někde udělal zásadní chybu v odhadech?

2. Ještě nikde jsem se nesetkal s cenou 90,- za špičák. Víte o nějaké školce (okolí Brna nebo Hradce, dejme tomu do 50km), která by běžně stomky za podobnou cenu nabízela?

3. Říkáte jednoletý špičák - to mě vždy zaráží a překvapuje - opravdu mluvíme o jednoletých špičácích, nebo takové rostliny mají ve skutečnosti už několik let? Nedovedu si totiž představit, jakým způsobem a za jakých podmínek lze rostlinu přinutit dosáhnout během sezóny přírůstku 1.5m výšky a někdy až 1 palec šířky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika