Zahradnictví Na Zázvorce (Tatobity)



Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 27.121 (?)
17.11.2017 19:59

Já s tím také souhlasím, ale... Drsných poloh a nepříznivých lokalit v Maďarsku příliš nebude. Vzpomenu si sice jen na pohoří Mátra a Pillis, jenže většina území je rovinatá a s příznivými podmínkami pro pěstování ovocných stromů. U školkařů např. v Polsku bych tomuto opatření rozuměl víc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 17.11.2017 11:32

Já jsem zavoskované korunky taky neviděl. Ale při výsadbě broskvoní se uvádí, že na podzim vysazeným sazenicím hrozí jejich vyschnutí,  neboť neumějí dobře využít podzimní a zimní vláhu. Ty by mohlo zavoskování do jisté míry chránit před vyschnutím, nakonec trochu i před mrazem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 17.11.2017 14:35

Ďakujem páni záhradkári, zasa viem niečo nové podelím sa týmto aj s kolegovcami z práce čo sa ma na to pýtali.Idem dalej robiť poriadky v zahrade listie je už pohrabané a vyvezené, vinko treba stočiť z kvasníc už sa vyčistilo to je tá lepšia činnosť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 17.11.2017 18:49

Súhlasím s p. Vysloužilom, pri broskyniach sadených na jeseň to môže mať význam, najmä v menej priaznivých lokalitách. Možno aj pri iných druhoch, ale to asi len v skutočne drsných polohách. Navyše, vrstva vosku (ak je svetlý) môže mať za následok aj oneskorenie rašenia, čo je po výsadbe priaznivé, lebo sa dovtedy stihnú viac rozvinúť koreňové vlásočnice. 

Trnavsko 145 mnm 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 27.121 (?), 17.11.2017 19:59

Já s tím také souhlasím, ale... Drsných poloh a nepříznivých lokalit v Maďarsku příliš nebude. Vzpomenu si sice jen na pohoří Mátra a Pillis, jenže většina území je rovinatá a s příznivými podmínkami pro pěstování ovocných stromů. U školkařů např. v Polsku bych tomuto opatření rozuměl víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 17.11.2017 21:54

Možná to ti maďaři voskují z opačného důvodu, snaží se tím omezit výpar (vysychání, náhrada za často dopručovanou navlhčenou jutovinu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 4.186 (?), 18.11.2017 15:56

Je to možné. Neumím posoudit přínos této metody, nikde jsem nenašel nějaké porovnání v ujímavosti voskovaných vs. nevoskovaných. Možná to bude nový módní trend.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.23 (?), 27.12.2017 5:46

Zahradnictví není moc kvalitní. Na rostliny se dlouho čeká, komunikace emailem pokulhává. Pan Mařan se na stránkách chlubí návštěvami paní Bohdalové. Nicméně při komunikaci není tím milým pánem jako na videu. Navíc u popisu produktů jsou často velmi zavádějící informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.186 (?), 14.8.2018 17:00

Dobrý den, nevím možná jsem měl špatný den já i pan Mařan, ale s tak neochotným prodejcem zahradníkem jsem se ještě nesetkal. Tři týdny jsem čekal na odpověď e-mailem a nedočkal jsem se.Proto jsem se rozhodl osobně navštívit Zahradnictví na Zázvorce a pokusit se domluvit na moje otázky.Bylo mi řečeno, že na některé e-maily odpovídá když se panu Mařanovi chce.Chtěl jsem si u něho objednat určité rostlinky a udělat mu tržbu, bohužel se musím obrátit na ochotnějšího zahradníka.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.18 (?), 15.8.2018 8:52

Nezbývá mi než souhlasit. Před měsícem jsem poslala dotaz emailem ohledně zboží, o které jsem měla zájem, a odpovědi jsem se dodnes nedočkala. No nic, no... nakoupila jsem jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.150 (?), 16.8.2018 7:41

Název zahradnictví si tato podvodná firma nezaslouží.Je to doslova překupnická firma, která "funguje" (ždíme)zákazníky na jaře a na podzim.Během roku nefungují.

Po mých smutných zkušenostech s totálně suchým Rubínem- Spur, kamarád z vojny mapoval situaci přímo na místě.S reklamací neuspěl, dostal lekci arogance.

Jan z pod Javorového

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika