Zahradnictví Na Zázvorce (Tatobity)



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?)
12.11.2017 21:31

Tak, tak, byla to jistota kvality, ani člověk nemusel nikam cestovat. Taky se občas vyskytlo něco, co nebylo v oficiální nabídce. Pro mě to byly hlavně meruňky a broskvoně. Co se týče předražených kontejnerovaných stromků, tak bohužel to ještě podporuju tím, že je kupuju, když se ty prostokořenné neujmou. Občas se to stane a docela při tom "skřípu zuby", když na pult sázím stokoruny. sad Teď mluvím třeba o SOUTH HAVEN, která mě docela zajímá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
host - 205.204 (?), 12.11.2017 9:56

No vidite a ja, hoci to mam do Plantexu a k Sokovi max 15 min cesty, tak 5 rokov dozadu som isiel nakupit radsej do Straznice. Soka ma velmi dobru kvalitu stromov (az na zvycajne velmi prerastene broskyne na GF677) a ludove ceny, no strasne obmedzeny vyber odrod, najma co sa tyka tych novsich, zrejme kvoli licenciam. Chvalim, ze ma standardne v ponuke GF677 a myrobalan. Zopar klasickych odrod som od neho kupil, nemozem sa stazovat. Ale ked som zhanal Favoritu Morettini 3, Symphonie, Admiral, Opal, Katinku, Bergarouge, Tsunami, Orangered, Niesluchovski, musel som ist inde. V plantexe kvalitu predavaju len v profi sekcii, v hobby sekcii je to skor o stasti natrafit na nieco kvalitne (treba prist skoro rano ked to este nie je prebrate). Pri ich cenach je to tazko akceptovatelne. V Straznici maju velky vyber, p. Zibal je velmi ochotny, kvalita vypestkov je velmi dobra. A co si na nom cenim najviac, ze ked som tam bol, a narychlo som si zmyslel, ze kupim este nejaky egres a o odrodach som absolutne nemal predstavu, tak mi kriticky zhodnotil odrody, co predaval. Nehovoril o vsetkom v superlativoch ako inde. Bohuzial, Straznice je dost daleko, tak by sa mi musela nakopit nejaka vacsia objednavka, aby som tam zase isiel. Teraz ale doplnam uz len max 1-2 stromceky za rok, takze tam tak skoro asi nepojdem.

Trnavsko 145 mnm 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.195 (?), 11.11.2017 13:01

Dobrý den mohu jen souhlasit, na satránkách jsem si u nich vybral meruňkotřešeň aprikýra za 299,-kč při vyzvedávání jsem zaplatil 399, -protože jsem se prý blbě díval (za 299 ji inzerují stále) na lístku napsáno švestko meruňka, tak uvidíme co z toho za ty prachy vyroste

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 11.11.2017 16:33

Největším zastáncem Zázvorky je pan Vinšálek. Vždy byl spokojen. Moje zkušenost je taková, že dříve či později nastanou problémy všude. Někde hned napoprvé, jako například u Zoji Semily. Bohužel se problémy nevyhnuly ani firmám s drahými stromky, kde by člověk očekával vždy tu nejlepší kvalitu. Chyba se může stát, ale je třeba ji uznat a snažit se ji napravit. Když ta snaha u majitele chybí, je to znamení jasného konce spolupráce. Mám na mysli jistou firmu z Bratislavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 11.11.2017 19:21

Nejlíp se mi spolupracovalo se Strážnicí. Škoda, že asi zkrachovali. Ono z prodeje stromků asi jen tak nikdo nezbohatne, takže se jim nedivím, že toho nechali. Nebo možná jen ukončili zásilkový prodej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.101 (?), 11.11.2017 20:58
Určitě prodávaji. Kupovala jsem tam před pár týdny osobně pár stromků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.127 (?), 12.11.2017 21:09

Strážnice prodává, ale už nezasílá. Prý zasílání dělal syn a teď už dělá něco jiného. Mrzí mne to, stromky od nich byly pěkné. Takhle jsem musela shánět jinde.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 12.11.2017 21:31

Tak, tak, byla to jistota kvality, ani člověk nemusel nikam cestovat. Taky se občas vyskytlo něco, co nebylo v oficiální nabídce. Pro mě to byly hlavně meruňky a broskvoně. Co se týče předražených kontejnerovaných stromků, tak bohužel to ještě podporuju tím, že je kupuju, když se ty prostokořenné neujmou. Občas se to stane a docela při tom "skřípu zuby", když na pult sázím stokoruny. sad Teď mluvím třeba o SOUTH HAVEN, která mě docela zajímá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 17.11.2017 9:10

Zdravím pán Hasman až teraz som sa dostal k príspevkom, máte to tam pekné je videť že ste pedant stromečky nádherné, kolegovia z práce kupovali stromky v maďarsku koruna bola zavoskovaná čo vy na to aký to má učel predavať korunku zavoskovanú.A tú škodnú čo k vam chodí z lesa tu je foto tiež ale vtakov čo si pochutnávaju na jablkách. 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.53 (?), 17.11.2017 10:10
Pán Fiala: Voskovanie resp. parafínovenie sadeníc sa odôvodňuje ako prevencia ich vymrznutia a vyschnutia v čase od zasadenia do vyrašenia. Čiastočne slúži aj ako mechanická ochrana pri manipulácii a transporte. Táto technika sa pôvodne začala používať pri ružiach (foto), v poslednej dobe to vidieť občas aj na stromčekoch. Netrúfam si posúdiť eventuálny prínos, ale v našich podmienkach mi to príde zbytočné (nepamätám sa kedy naposledy sa mi vysadený stromček neujal). Kritici tejto metódy argumentujú že sadenica cez lenticely "dýcha" aj v čase dormancie (čomu zavoskovanie bráni), a tiež tým že neseriózny predajca takto môže zamaskovať odumreté konáriky výpestku. S týmto sa ale nestotožňujem, stromčeky ktoré som kupoval z Maďarska boli vždy v perfektnom stave a špičkovej kvality. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 2.140 (?), 17.11.2017 10:15

Zdravím pana Fialu, přiznám se, že jsem zavoskované koruny ještě nikdy u ovocných stromků neviděl. Jediné, co by zavoskování mohlo trochu připomínat, tak bylo natření stromků Stopkusem pro lesoškolky. Ptáky a vosy už raději nekomentuji. Počátkem srpna jsem musel pořídit celkem drahé sítě, jinak bych ze Solarisu a Cabernet cortisu nesklidil ani bobulku!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika