Vadnoucí slivoň Haganta



Stránky: 1,  2   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 145.16 (?) 
1.7.2018 16:58, zobrazeno: 6358x

Dnes jsem zaznamenal takovýto stav Haganty. Sazena vloni na jaře, dosud naprosto v pořádku, stejně jako ostatní slivoně kolem ní. Teď listy vypadají trochu svěšeně, na některých jsou hnědé části. Co se jí mohlo z ničeho nic stát?



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 149.80 (?), 3.7.2018 13:54

Řekl bych, že dokonáno jest. sad I kůra už se scvrkává, typicky jako při vysušení...

Tipl bych si na náhlý problém s kořeny? Nebo se takto projevuje i něco jiného?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.125 (?), 3.7.2018 17:10

Mozno jej nieco zerie korene.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 233.141 (?), 9.7.2018 21:10

Tak už uschla kompletně. Vykopal jsem ji, abych ji prozkoumal. Zemina byla vlhká, takže suchem rozhodně nepošla. Kořeny jsou naprosto v pořádku, a když jsem je rval ven, byly pevně zarostlé v zemi. Prostě žádné videtelné poškození, žádná viditelná choroba nebo škůdce.

Co se jí teda mohlo stát - takto během 2 týdnů náhle odejít? Mám se obávat o další sousední?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.143 (?), 9.7.2018 21:47
"Eloi, Eloi, lama sabachthani?". Niekedy proste nevieme prečo sa to stalo. Treba akceptovať moc Prírody. Stáva sa, že všetko spravíte správne, a napriek tomu to nedopadne dobre. A neviete prečo. V takom prípade si netreba nič vyčítať. Skúsiť znova, nevzdávať sa, dúfať. Takto to chodí, kým sme tu. Neviem Vám poradiť ani vysvetliť, čo sa tomu stromčeku stalo. Len povzbudiť - skúste to znova. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 9.7.2018 22:47

Souhlas s panem I.H.Pokud trváte na tom, že bylo vše O.K.,potom už přichází v úvahu jedině sebevražda.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 233.141 (?), 9.7.2018 23:05

No, taky mi to tak přijde. cheeky

V tom případě zasadím 2 do jedné jámy, ve společnosti snad nebudou mít tak hloupé nápady, navíc hromadná sebevražda je velmi nepravděpodobná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 9.7.2018 23:22

Petře, možná se něco ošklivého-co se podílí na rozkladu kůry na opěrném kůlu a také mulče-obecně organiky, zažralo do Vašeho stromku skrz místo srůstu podnože a plodné nadzemní částicool? Tam bývá v prvních letech života stromku z pohledu mikrosvěta brána otevřená dokořán-ikdyž se to lidskému oku nezdá! Pitval jste pozorně i tuto oblast? Je ta tkáň odlišná od ostatní-např. jiná barva, mazlavost...? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 233.141 (?), 10.7.2018 6:42

No... není. Naprosto v pořádku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 10.7.2018 7:01

Očividně ano, ale vnitřně? A nějaké larvičky kůrovců taky nee? Co se jeví jako souček, mohl stvořit máma broučekwink! Fytoftoroza?...SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika