Určení ryngle



Stránky: 1,  2   
host - 165.78 (?) 
26.3.2019 7:51, zobrazeno: 2673x
Zdravím, táta před asi 15 lety moc chtěl dobrou zelenou ryngli, koupil v zahradnictvích postupně cca15 stromků a jak jinak, vyrostlo všechno možné od švestky po špendlík s 10mm plody, nic z toho není zelené. Jediné co se povedlo a je to celkově geniální, je tato věc na fotce. Plody jsou chuťově výborné, dužina pevná, šťavnatá, sladká, nakyslá. Dá se to jist již tvrdé v půli srpna a loni jsem trhal poslední kusy v půli září.
Neznámá
Neznámá
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 155.215 (?), 26.3.2019 9:00

stara dobra althamova renkloda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.78 (?), 28.3.2019 13:16
Děkuji, to by mohlo být, mám jeden špičák althamovy sazený před rokem, tak během let zkontroluji, jestli jsou stejné...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.73 (?), 12.11.2020 18:25

Dobrý den, připojuji se s dotazem, zda existuje nějaký způsob jak zjistit druh ryngle. Stáří stromu je cca 20 let, nikdy nerodil protože pravděpodobně nemá opylovače. Rád bych pořídil vhodného opylovače, ale když nevím co je to za odrůdu, tak jak mám postupovat? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.93 (?), 12.11.2020 19:35

Pokud koupíte Oulinskou ryngli, která je samosprašná a je i dobrým opylovačem, mohly by mít plody obě. Oulinská zraje kolem 8.-10.srpna, žlutozelená až žlutá, tolerantbí k šarce.                     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 15.11.2020 12:44

Přes výhody OULLINSKÉ rengódy, jako je samosprašnost, dobrý opylovač, tolerance vůči šarce, je tady i jedna podstatná nevýhoda a to velká citlivost na moniliovou hnilobu plodů. Společně s odrůdou President asi nejnáchylnější odrůda, co znám. Osobně nejvíce preferuji královskou ZELENOU RENGLÓDU. Výtečné ovoce jak na přímý konzum, tak na skvělé kompoty. Znáte lahůdkovou ZR? yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 17.11.2020 17:11

Takže tady máme u OULLINSKÉ renglódy tři výhody - samsprašnost, dobrý opylovač a tolerance k šarce, ale nikoliv jednu ale dvě nevýhody, a to citlivost k moniliové hnilobě a částečné ulpívání dužniny na pecce. Vzpomněl jsem si na to v souvislosti s tím, když před lety v Hradci Králové Kuklenách prodavač právě kvůli této vlastnosti nedoporučil Oullinskou renglódu jakémusi pánovi, který právě požadoval dokonalou odlučitelnost pecky od dužniny u renglódy, kterou chtěl zakoupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.93 (?), 17.11.2020 18:27

Oullinskou stačí při půlení pootočit a je po problému.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.244 (?), 17.11.2020 19:51

A druhou polovinu? V jedné půlce pecka zůstane... indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 17.11.2020 20:07

Já rozumím, jen jsem připomněl jednu z vlastností odrůdy, způsob prodeje renglód a požadavky zákazníků. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika