Typhlodromus pyri



Stránky: 1,  2,  3,  4   
dafa - (48) - 109.6 (?) 
22.5.2013 8:48, zobrazeno: 36982x

Dobry den,

    mame u rybnika asi 8 velkych svestek. Kdyz rodi jsou opravdu vyborne, ale snad kazdorocne jsou silne napadene Halcivcem. Na kazdem listu je opravdu ne treba 5, ale 50 vyrustku. Takove stromy se spatne strikaji, ale docetl jsem se, ze lze pouzit draveho roztoce, ktery by si mel behem cca 2 let s timto skudcem a nejen s nim poradit. Jedna se o Typhlodromus pyri. Narazil jsem na firmu, ktera ho prodava. Nejsem si vsak jisty temi pasky. Cetl jsem, ze pro prezimovani a jako ukryt potrebuje tento dravy roztoc pasky takove hunatejsi, silnejsi, ve kterych se muze schovat. tyto pasky co prodavaji mi pripadaji spis jak nejaka lepenka. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti? Kde koupit, kolik pasu na strom apod? Stacilo by mi toto baleni za 460,- na tech 8 stromu? Predpokladam, ze ano, ale co ten ukryt?

Diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 22.5.2013 10:06

V tom pásu se prodávají, rozlezou se a hotovu, žádný úkryt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
dafa - (48) - 109.6 (?), 22.5.2013 12:03

A muzu je koupit a nandat na strom i ted? V nejakem receptari, ci co to bylo za porad, jsem videl, ze se ty pasy aplikuji v zime..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
dafa - (48) - 109.6 (?), 22.5.2013 12:19

Tak jsem nakonec zavolal do te Biocont Laboratory u Brna. RIkali, ze to maji v mrazaku takze neni problem, muze se aplikovat i ted nebo zrejme kdykoliv v roce. Posilaji to postou v chladici folii takze potvurky zustanou uspane a jakmile se nalepi na strom tak se probudi. Zda se, ze znacka ideal. V patek by mely prijit tak uvidim. Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 22.5.2013 12:35

No paráda!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.81 (?), 27.5.2014 14:02

Dobrý den, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s Typhlodromus pyri. Podle popisu co jsem si četl, to vypadá jako zázračné kouzlo.

Díky za info T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 47.253 (?), 27.5.2014 14:51

Též jsem se nechal zlákat a pořídil si v zimě dravé roztoče.

Trápí mě poslední 3 roky hálčivec višňový na švestkách a vlnovník hrušňový na hrušních. Na vlnovníka to zatím nezabralo, hálčivec se více projevuje až v létě. Nečekám však, že by se populace tohoto dravce v první sezoně namnožila takovým způsobem, že by vše zlikvidovala. Uvidíme...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.136 (?), 23.7.2014 21:07

Tak co jak to dopadlo? Moje zkušenosti s typhlodromus pyri jsou dost rozporuplné. První rok jsem je aplikoval na jaře a fungovalo to. Sežraly švilušky a ptačí zob krásně rostl. Druhý rok jsem projistotu přikoupil pár pásků a zase to fungovalo, ale třetí rok už jsem nic nepřikupoval a roztoči asi chcípli a ptačí zob je zase obsypán sviluškama. Takže si myslím že to funguje maximálně jeden rok. Asi přejdu zase na postřik :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 25.7.2014 17:38

V případě přítomnosti dravého roztoče je také třeba na zahradě a v jejím okolí zamezit použití syntetických pyretroidů i některých dalších pesticidů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 7.12.2014 8:31

Včera jsem ho vysadil...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika