Tuleu Gras



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
16.9.2021 15:59

Co říkáš, Jirko, na ten TULEU GRAS? Tvar i velikost je podobná Domácím švestkám, ale přece jen to Domácí švestka asi nebude. Dneska jsem zase nějaké koštoval, a je to určitě velká kvalita, ale zdá se, že rozdíl v chuti přece jen nějaký je. Abych pravdu řekl, čekal jsem jen průměr, takže mě Tuleu Gras příjemně překvapil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 16.9.2021 18:37

Tuleu Gras nemám, ale co jsem zjišťoval tak je to jedna z nejstarších evropských odrůd patřící do sortotypu Domácí (Bysrické).Rozdíl je jen v tom, že je cizosprašná, zraje cca o týden dřív a snad je o něco odolnější šarce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.9.2021 19:12

Jak popsat chuť vyobrazených plodů? Výrazně aromatická, řízná, ve stylu Domácí švestky, přesto to není to samé, co Domácí velkoplodá? Také naprosto vyrovnaná u všech plodů. Všichíi ti "pološvestkoví Němcí" proti tomu blednou. Ale i pravošvestková Toptaste a nakonec i Hanita, tam letos chybělo více cukrů, i když jsem ji zpočátku chválil. Prostě to jsou ty vrcholy švestkové sezóny, když si můžete pošmáknout na takových chuťově dokonalých plodech. Nevím, jak to už víc pochválit. Slunečné a teplé září na tom jistě mělo svůj díl. 

Tuleu Gras
Tuleu Gras
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.10.2021 22:38

Pán z vlákna švestky 2021 mě inspiroval a našel jsem poslední dva plody Bystrické muškátové. Když se podíváte na přiložené plody Tuleu Gras, které ještě nebyly scvrklé, tak jde o velice podobné švestky. Chuť je samozřejmě rozdílná. Tuleu Gras bych přesto zařadil do "zlaté pokladnice" Domácích švestek. cheeky A Bystrická se svým muškátovým řízem Vám přímo "nakopne" chuťové buňky. 

Tuleu Gras (horní řada) Bystrická (vpravo dole)+President
Tuleu Gras (horní řada) Bystrická (vpravo dole)+President
Bystrická muškátová (nahoře) Tuleu Gras (dole)
Bystrická muškátová (nahoře) Tuleu Gras (dole)
Bystrická muškátová a Tuleu Gras
Bystrická muškátová a Tuleu Gras
Bystrická muškátová a Tuleu Gras
Bystrická muškátová a Tuleu Gras
Bystrická muškátová a Tuleu Gras
Bystrická muškátová a Tuleu Gras
President
President
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.6.2022 15:15

Pokud si chce někdo pochutnat na opravdu dobrých pravých švestkách, tak jedna z možností je TULEU GRAS. Zdálo se, že nenápadných malých květů je málo, přesto nějaké plody přece jen budou. 

Tuleu Gras
Tuleu Gras
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.8.2022 22:04

Pro mě je objevem posledních let rumunská "Domácí švestka" TULEU GRAS. 

Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.97 (?), 26.8.2022 21:32

Také ji mám, plodů má vždy bohatě (kousek vedle je Hanita), ale u mne dost trpí na monilii plodů (a stříkat na plody, které pak jím, se mi nechce)...   Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.8.2022 11:33

Pěknou fotku Tuleu Grasu má v databázi Jirka Vysloužil. 

Tuleu Gras
Tuleu Gras
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 31.8.2022 16:06

S kvalitním rumunským TULEU GRASEM potěšila paní Lída. V prodeji už moc není. Snad se zase objeví. 

Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 17.9.2022 12:44

TULEU GRAS = momentálně nejchutnější švestky co tady mám. Domácí velkoplodé mají poněkud sušší dužninu, Tuleu Gras nikoliv. Přitom výrazná švestková chuť jako u Domácí švestky. Velmi kvalitní odrůda pravé švestky. Škoda, že jí prakticky nikdo nemá.

Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Tuleu Gras
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika