Trnky - nemoc



Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 38.167 (?)
23.6.2008 17:33
Záleží jestli máte na mysli trnky-jak se někde hovorově říká švestkám, nebo trnky-rod Pronus spinosa.V některých literaturách se lze dočíst že P. spinosu lze použít jako podnož pro broskvoně. Moje skušenosti s broskvoněma na P. spinosi jsou následující: Afinita ve školce je uspokojivá(80 a víc procent) Očkovanci v prvním roce rostou stejně jako na broskvoni. Po přesazení však vykazují horší adaptabilitu a růst ve druhém roce po výsadbě je o 60% slabší. Mrazuvzdornost a náchylnost ke klejotoku je stejná, spíše horší. podrůstá dosti. Jediné plus: V lokalitě kde hryzci nemilosrdně sežerou všechno, P spinosa odolává. S meruňkama a renklodama má prokazatelně špatnou afinitu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 65.192 (?), 13.6.2007 9:04, zobrazeno: 9070x
Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat jestli by mi někdo nemohl poradit čím mám ošetřit trnky. Moje stromy jsou napadeny zajímavou chorobou o které jsem ještě neslyšel. Na listech rostou nějaké výstupky ve tvaru kuliček. Pookud někdo víte o jakou nemoc se jedná, tak mi prosím napište.
PS: Budu vděčný za všechny odpovědi.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.171 (?), 13.7.2007 16:11

Dobrý den, hned na začátku Vás zklamu a neporadím. Máme totiž myslím stejný problém, začal jsem se o to zajímat až teď a prozatím nic nezjistil. Pokud je to možné vložte sem fotografie postiženého stromu, já udělám to samé a pokud něco zjistím, napíšu... díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.250 (?), 2.6.2008 18:55
Dobrý den, ani já nevím oč jde a jak na to. Šla jsem si na internet pro radu a koukám, nejsem sama.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 2.6.2008 19:30

Způsobují to roztoči žijící v listech. Už se to tu řešilo myslim u švestek. Zkuste to najít byla tam i rada co na to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 2.6.2008 19:37 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.131 (?), 18.6.2008 21:13

dobry den, roubovali ste jiz nekdy trnky obyčejnymi odrudami svestek? ma to vubec vyznam?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 19.6.2008 13:18

Myslím, že to smysl nemá. Rouboval jsem je před lety, ujímavost byla hodně špatná oproti třeba myrobalánům. Trnka navíc tvoří výmladky i dost daleko od matečnéí rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 38.167 (?), 23.6.2008 17:33
Záleží jestli máte na mysli trnky-jak se někde hovorově říká švestkám, nebo trnky-rod Pronus spinosa.V některých literaturách se lze dočíst že P. spinosu lze použít jako podnož pro broskvoně. Moje skušenosti s broskvoněma na P. spinosi jsou následující: Afinita ve školce je uspokojivá(80 a víc procent) Očkovanci v prvním roce rostou stejně jako na broskvoni. Po přesazení však vykazují horší adaptabilitu a růst ve druhém roce po výsadbě je o 60% slabší. Mrazuvzdornost a náchylnost ke klejotoku je stejná, spíše horší. podrůstá dosti. Jediné plus: V lokalitě kde hryzci nemilosrdně sežerou všechno, P spinosa odolává. S meruňkama a renklodama má prokazatelně špatnou afinitu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika