TopTaste?



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?)
23.4.2013 11:56

Na podzim jste stromek koupil a zasadil, pes jej záhy ožral. Stromek, zdá se, živoří, jeho budoucnost je nejistá. Osobně bych nečekal a je-li možnost nyní v jarním doprodeji koupit stromek nový, zdravý, neváhal bych ani vteřinu. Je to sázka na jistotu, bez rizika ztráty jednoho roku. S tím okousaným si ostatně můžete jakkoli hrát i nadále.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 13.9.2012 18:54

Přesto, že podle meteorologických map máme ležet ve srážkovém stínu, tak poslední roky pozdě na jaře a v létě sucho nepamatuji. I letos každou chvíli zapršelo, ale přitom se celkem drželo i teplé počasí, takže určitě tady můžeme být spokojeni. Proto nemůžu tvrdit, že letos počasí skazilo kvalitu ovoce. Žádný déšť netrval dlouho a velká ochlazení nebyla. Dá se říct až do teď. Celkem by mě zajímal Váš odlučitelný Toptaste i jeho chuť. Těším se na příští rok, kdy budu všechny jeho plody trhat dříve a nenechám je dlouho na stromě, tak jako letos. Právě v tu dobu je jejich chuť nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 20.9.2012 18:53

Chuť je taková jak píšou i jiní diskutující, při plné zralosti až moc sladká což mně nijak nevadí a čím je zralejší tím lépe jde od pecky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 87.12 (?), 13.9.2012 19:16

Ano v Beskydech jsme letos rádi za každou kapku, která nepadne vedle.Ale chci se spíše zaměřit na jednu špatnou vlastnost Toptaste, a to neodlučitelnost.Chtělo by se namítnout" po kom to dídě má?Ani jeden z rodičů touto vlastností viditelně netrpí.

Včera jsem si přivezl menší množství švestek od příbuzných na konzum, většinu jsem usušil na zimu.Část padla do polévky, a zbytek ještě teď uzobávám z talířku kterou jsem "zachránil"od nenechavých ruk hospodyňky.Řeknu vám-je to lahůdka, která daleko předčí jiné ov. druhy na zahradě.Zvláště v tak "mrazivém roce".Je to zřejmě krajová-místní odruda, která se množí z generace na generaci odkopky.Nejsou to žádné "velké topy",jsou to menší plody s výraznou chutí, menší část plodů mají onu neodlučitelnost.DV jí viditelně netrpí,  asi se tato vlastnost  zvýraznila při předávání dědičných vlastností do nové odrudy Toptaste.Myslím si také, že při dozrávání plodů bude mít vliv teplejší oblasti.V teplejším klimatu se uspíší dozrávání, a vybarvení plodu, ale odlučitelnost zůstane pozadu, a naopak-ve studenější poloze, a nepříznivých podmínkach se zralost opozdí, a tím stihne dozrat i dužina až k odlučitelnosti.Je to jen moje teorie, kterou nemám podloženou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.7 (?), 18.9.2012 8:15

Zajímalo by mě, jak drží na Toptaste stopka. Jestli po otřepání zůstane na trnce nebo na haluzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 20.9.2012 18:45

Zústane na větvi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.7 (?), 21.9.2012 12:32

Děkuji. To jsem chtěl vědět. Budu tedy sázet. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 23.4.2013 9:29

Na podzim jsem sázel stromek měl už tři pěkné větve do koruny ale bohužel pes mi je hned po zasazení okousal, takže mi zůstal holý kmínek který teď na jaře neobráží aní pupeny.Dá se to nějak zachránit?Přemýšlel jsem vykopat, zastřihnout kořeny a znovu zadadit, nebo nechat naklíčit ve vodě,?Má někdo nějakou radu nebo už je po stromku?Děkuji pěkně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 23.4.2013 11:04

Uříznout těsně za okousaným místem a zalévat občas. Má-li "růstovou chuť", adventivní pupení (spící) vyraší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 23.4.2013 11:25

mě se zdá že celý stromek zasychá, pes okousal kosterní větve ty jsou ostřihané.Nejsem žádný velký sadař ale zdá se mi jako by se ten stromek ze zimy neprobouzel.Jeho kmínek není pružný jako u jiných stromů nevím jestli do něho jde míza.Proto se ptám jestli ještě čekat a nebo ho zkusit nějak nastartovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 23.4.2013 11:56

Na podzim jste stromek koupil a zasadil, pes jej záhy ožral. Stromek, zdá se, živoří, jeho budoucnost je nejistá. Osobně bych nečekal a je-li možnost nyní v jarním doprodeji koupit stromek nový, zdravý, neváhal bych ani vteřinu. Je to sázka na jistotu, bez rizika ztráty jednoho roku. S tím okousaným si ostatně můžete jakkoli hrát i nadále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika