Topstar plus



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 9.98 (?) 
23.12.2010 9:12, zobrazeno: 50376x
Dobrý, den. Mám prosbu, poradí mi prosím někdo s novou odrůdou Topstar plus? Nějaké informace na internetu jsou, ale zajímal by mě Váš názor. Díky Jindra
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 10.2 (?), 14.8.2012 19:07

Ještě jsme zapomněli na nadějnou top odrůdu TOPSTAR, která mně na jaře málem zašla na moniliový úžeh. Už jste měl někdo úrodu? Jinak, Davide, na kvality Čačanské Rodné můžu jen vzpomínat. Na její příjemnou chuť a vysokou šťavnatost. To je jiná písnička, než až místy protivná příchuť Čačanské Najbolji. Jako její vylepšená verze se mně jevil Tophit, jen ty cukry, kdyby se už konečně dostavily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.140 (?), 15.8.2012 21:21

Zdravím,

Tophit bude lepší verze najbolji asi hlavně jen v mírnějším rozložitějším růstu, vyrovnanosti plodů a vyšší plodnosti. V chuti mi zatím připadal vcelku lepší než najbolja, ale jinak žádný zázrak. Na rodnou se těším, už je modrá, ale tvrdá. Dnes jsem jedl Topking a myslím že ho zařadím mezi rodnou, gabrovskou a domácí, asi bude mít nadále svoje místo.Někomu může přijít až dost sladký, ale mně vyhovuje. Topstar nemám, asi se po něm poohlídnu, těch topů je na mě už nějak moc:-) david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 136.244 (?), 19.8.2012 15:39

Cituji slova jednoho pěstitele Topstar Plus z Krnovska: "dozrává asi 4 týdny před ‘Domácí‘. Plody jsou velké až velmi velké, modré barvy, velmi atraktivní, dobré až velmi dobré chuti. Netrpí nízkými teplotami, k šarce je tolerantní. Je po všech stránkách lepší než ‘Čačanská lepotica‘."

To nevypadá špatně! wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 19.8.2012 16:27

Mně sice trpí moniliovým úžehem, ale opakované "koupele" v Baycoru a Horizonu snad konečně zabraly. Jenom nevím, co si mám představit pod hodnocením chuti - dobrá, až velmi dobrá. Toptaste hodnocený jako vynikající, určitě vynikající není. Alespoň ten můj. Tophit zatím velmi dobrý také není, ale co není, může ještě být. Ale prozatím žádné hurá nekřičím.

smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 1.9.2013 13:07

Tak první úroda dozrála, na definitivní hodnocení je  brzy. Překvapila mě příjemná švestkovitě sladká chuť (na rozdíl od Topgigantu). Na druhé straně plody jsou jen střední velikosti, těžko splňující kategorii "plus" (na rozdíl od Topgigantu). Jak říkám, chce to víceleté zkušenosti, ale první dojem dobrý.

Topstar plus
Topstar plus
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 227.74 (?), 1.9.2013 21:15

Podľa veľkosti prvého signálneho plodu nemožno, pane Miloši, robiť hodnotenie odrody. Veľmi som bol zvedavý na jej chuť. Ste prvý, kto o nej referuje. Takže príjemná sladká, slivková. Slivkovejšia ako Hanita?

Pred týždňom mi dozreli prvé plody vlani vysadenej Hanity. K chuti neskôr zrejúcej Domácej slivky (Bystrická, Chorvatka...) má veľmi blízko.
Pred týždňom mi dozreli prvé plody vlani vysadenej Hanity. K chuti neskôr zrejúcej Domácej slivky (Bystrická, Chorvatka...) má veľmi blízko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.9.2013 8:34

Prvních plodů bylo asi 10, ten u kmínku zbyl jako poslední. Myslel jsem, že jde o pozdní velkoplodou odrůdu, tak jsem si jich začal všímat, až padaly na zem. Překvapila mě sladkost (taky trochu měkost) dužiny, docela nepodobná většině Topů. které u nás mají spíš fádnější chuť (Topfirst, Tophit, Topgigant) O něco lepší jsou Top 2000 a Topking, ani ty ale sladkosti Topstaru nedosáhly.  Rozdíly jsou patrně dány různou náročností na teplo, což je u nás rozhodující.
    Hanitě se asi chutí nevyrovná žádná současně zrající odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.8.2014 10:40

První úroda Topstaru loni příjemně překvapila. Letos stromek plodí příkladně, šarka a monilie žádná, propad minimální. Uvidíme, až dozrají. 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.8.2014 19:54

Já mám Topstar ještě zelený. Že by zase nějaká záměna?frown


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika