Topstar plus



host - 234.2 (?)
12.11.2017 22:11

Stále platí, že nejchutnější je Hanita, Gabrovská a hlavně Domácí švestky.

Ešte by som to doplnil o Čačanskú rodnú.     Jano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 10.11.2017 18:42

Topy jsou většinou jen švestkový odvar. Stále platí, že nejchutnější je Hanita, Gabrovská a hlavně Domácí švestky. Všechny ty novější "němčouři",po kterých tolik prahne Milan s Milošem, zatím moc nepřesvědčily. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 10.11.2017 19:16

tak počkaj peter myslim, že miloš sa pochvalne v nejakom prispevku vyjadril k poloslivkam co maju zenske mena(hanita, haganta,katinka)myslim, ze nezatracoval ani seriu topov len bol z nej menej nadseny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 84.122 (?), 10.11.2017 20:24

Ale Peter to je iba tvoj nazor na Topy, Toptaste, Joganta, Jofela, Tofive sú zatial jedničky v záhrade, netrpia tak chorobami ako Hanita hoci je tiež chuťovo dobrá trpí dierkovitosťou listou, moniliou má tenké drevo pri vedšej nasade plodov sa lámu haluze a šarku máva tiež slušnu a Hanita je tiež nĕmčouřská.Domácu slivku už malokto má takže si na nej moc záhradkári nepochutia šarka ju dobehla.Ešte že sú tu tie nemčourské slivky inak by sme nemali z čoho robiť slivovicu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 10.11.2017 21:09

Já jsem ty němčoury taky pořád sháněl, ale jsou to jen takové náhražky, maximálně občas více sladké. Posledním takovým odvarem je Azura. Když nemáte Domácí švestky, tak nemáte nic. Jen ty náhražky, bohužel. Jedině trochu ostřejší chuť má ta Hanita. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.2 (?), 12.11.2017 22:11

Stále platí, že nejchutnější je Hanita, Gabrovská a hlavně Domácí švestky.

Ešte by som to doplnil o Čačanskú rodnú.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 13.11.2017 12:00

Tak já už jsem dostal soukromě vynadáno od pana Fialysmiley, že propaguju pořád jednu odrůdu, ale pochopte, že ty novější sorty jsou fakt všechny na jedno kopyto, ať koupíte z toho Německa, co chcete, nic nevybočuje na nějakou výraznější úroveň. Jedině se dají ospravedlnit ty nejranější červencové odrůdy, kterým to odpustíte, protože jste natěšený na první švestky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.46 (?), 13.11.2017 14:31

Ja považujem za najvydarenejšiu nemecká slivku odrodu Katinka. Je dobre odolná šarke, moníliovému úžehu a monílii plodov. Chuťovo síce nedosahuje takej kvality ako Gabrovská, Čačanská rodná, Hanita alebo Toptaste ale je odolnejšia na choroby ako tieto chutnejšie odrody. U Gabrovskej je problém s tým že menej plodí ak niekomu plodí dobre tak nech napíše. U Čačanskej rodnej a Hanity je problém s menšou odolnosťou na šarku. No a u Toptaste je problém s jarným moníliovým úžehom a malou odolnosťou na jarné mrazy. Neviem ako je to s Toptaste s jarným moníliovým úžehom v suchších oblastiach juhozápadného Slovenska ale u nás sa bez postreku pestovať nedá. U nás tento rok stále pršalo ani v lete nebolo sucho.Tieto nedostatky Katinka nemá. Nové nemecké odrody sliviek ako Azura, Juna,Joganta, Jofela,Harbella, Haroma a iné nemám takže k tým sa vyjadriť neviem.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 13.11.2017 17:19

Katinku mám vyzkoušenou na všechny způsoby - přímý konzum, sušené, kompotované, na knedlíky, koláče,  povidla, jednodruhový destilát. Většina zpracování se kvalitou vyrovná nejlepším pozdním odrůdám, někdy je i předčí - protože ty pozdní u nás často špatně dozrají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 13.11.2017 18:27

Napsal jste to dobře, pane Jano. Toptaste u mě hodně ztratila tou špatnou odolností na jarní mrazy. Aby mně tady na jaře zmrzly nějaké švestky, to je totiž nevídaná věc, takže je to velké mínus. Stejně tak je to nevídaná věc u broskví, to až ty moderní odůdy typu Royal Glory, jinak broskve vydrží vždy. Z těch velmi raných je zajímavá JUNA, ale opět se tam namotala nějaká prazvláštní příchuť, stejně jako u Topkingu. Pro někoho může být ta příchuť zajímavá, pro někoho nikoliv. Katinka chválit nepotřebuje. Mě osobně zatím dost nadchl HERMAN. Přitom není až tak moc sladký, ale spíše perfektně harmonický. Při tak málo výrazné chuti je to překvapivé. Opravdu zajímavá slíva. Ovšem nezlobte se na mě, ale nejvíc se těším vždy na Hanitu a pak na Domácí švestky a nakonec na silně koncentrovanou PRESENTU.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.46 (?), 13.11.2017 21:57

Vy máte pán Petr lepšiu polohu pre pestovanie Presenty ako mám ja. Presenta je dobrá odroda ale potrebuje aj dobrú polohu. Jej vysádzanie v chladnejších polohách nemá význam. U mňa posledná odroda ktorá spolahlivo dozrieva je odroda Elena. Elena je ideálna odroda na kvas, nie je síce taká chutná ako Gabrovská, Čačanská rodná alebo Hanita ale je dostatočne sladká (v mojej pestovateľskej polohe) a má aj dosť kyseliniek. Myslím že keď napíšem že je lepšia na pálenie ako Toptaste tak sa nemýlim. U Toptaste sú cukry ale chýba tam viac kyseliniek. Ak je Herman tak odolný na šarku ako Katinka tak sa ho oplatí mať.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika