Topfirst, Herman - dotaz



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.216 (?) 
14.7.2011 11:03, zobrazeno: 48833x

Zajímaly by mě vaše zkušenosti s pěstováním a kvalitou těchto odrůd.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.6 (?), 14.7.2011 13:51

Topfirst zatím neplodí. Herman je nyní v plné zralosti. Přitom Katinka a Černošická se teprve zabarvují a Ruth Gersteter bude za pár dní. Na jídlo je chuť Hermana dobrá, od pecky jde snadno, sladkost je menší, plody víc dokulata, dostatečně velké. Plodnost vysoká,  šarka se na plodech projevuje. Hodně padají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 110.113 (?), 14.7.2011 15:01

Herman u mna uz pred par dnami zrely, sladky stavnaty. Katinka nasledne zacala tiez,  je zatial menej sladka, ale stavnata, chutna. Obe idu dobre od kostky. Oproti Hanite, ktora je u mna N.1 vsak chutovo obe trochu slabsie, ale prve slivky v roku su ziadane... Topend ma velke plody, zatial zelene. Aku odrodu by ste doporucili po Katinke -prelom VII/VIII - pred Hanitu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.6 (?), 14.7.2011 17:48

Zkusil jsem Ruth G. a Ialomitu - obě začínají zrát. Jsou spíš těsně před Katinkou, ale chuťově mi přijdou lepší než Herman.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.216 (?), 14.7.2011 22:25

Já jsem si dříve myslel, že pěstovat tyhle nejranější odrůdy švestek je zbytečné, protože je v tu dobu dost meruněk a broskví. Teď se však často chodím dívat na Katinku, jestli už zraje. Je to prostě příjemné zpestření sortimentu ovoce. Katinka je povedená. Co jsem netušil je to, že např. Č.raná, která je mnohem starší, má stále plodů, co by na prstech spočítal. Kdo ví, kde je zakopaný pes. Stejně tak Těchobuzická. To, že R.G. a Lalomita se Vám zdájí lepší než Herman, beru na vědomí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.38 (?), 15.7.2011 12:52

Katinka nasledne zacala tiez, je zatial menej sladka, ale stavnata, chutna.

Libore Vaše Katinka je už k jídlu?V kolika metrech nad mořem?U mne zatím zelená s náznakem fialového odstínu.Bude k jídlu k poslednímu červenci.

Taky by mě zajímalo, kdy přesně zraje Topfirst.Pořizoval jsem si ho, aby zrál před Katinkou, a zatím to vypadá, že bude k jídlu po ní.Někde uvádí, že zraje dřív, někde zase, že je až po Katince.Je to asi odruda, která taky vybarvuje dřív, a je kjídlu o mnoho později.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 109.176 (?), 15.7.2011 14:07

Katinku mam v 260mnm v BA a tu zacina zriet (tabulkovo presne), zatial len par prvych plodov treti rok po vysadeni na myrobalane, tento rok je tu dozrievanie oproti minulemu dazdivemu rychlejsie. Plody su chutne, trochu mensie. Oproti Hermanu ktory mam nastepeny v korune Hanity vsak s jemnym prijemnym podtonom kyselin, minuly rok ako jedina hodne trpela Halcivcom visnovym snad T. Pyri pomoze.

Slivky Zrenie doporucenych odrod
Slivky Zrenie doporucenych odrod
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 130.15 (?), 10.7.2012 22:01

Kdo nás potěší fotkami prvních dozrávajících plodů slivoní, jako jsou Ruth Gerstetter nebo Herman? Pan Vinšálek, pan Vysloužil, nebo někdo další?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 11.7.2012 21:31

Nemám k dispozici foťák. Zeťovi ho někdo ukradl a s mým starým to prý na internet nejde (já sám to neumím).

Herman u mne má s dozráváním letos menší zpoždění. Plody jsou jenom na části koruny, která je částečně zastíněná, ty ostatní zmrzly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 11.7.2012 21:38

U nás byl mrazík důsledný Na celé zahradě nemám ani švestku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika