Těchobuzická



Stránky: 1,  2,  3,  4   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
28.8.2016 17:15, zobrazeno: 10878x

Obliba této jedné z mála tuzemských odrůd prodělala jisté vlny. Nejdřív nekonečné čekání na první úrodu (8 let!), pak nadšení z kvality plodů, později spíš rozčarování, pak jakési vzetí na milost (krom Petra, ten ji zavrhl navždy). Chuť je sladká, komu nevadí rynglová příchuť, tak i příjemná. Vcelku dobře odolává šarce i monilii. Plodnost není vysloveně nízká, ale žádný rekordman to není. Plody jsou na dnešní dobu poměrně nevelké. Po kuchyňské úpravě vařením či pečením je chuť i konzistence horší. Podtrženo, sečteno: na vykopání to není, ale na velké šíření odrůdy taky ne.

Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 196.17 (?), 28.8.2016 20:04
Já je mám stále tvrdé a kyselé, takže to bude asi opět špatné. Docela mě to štve, protože je to kříženec Domácí švestky a ten se měl povést, alespoň jako Toptaste. Bral bych všechno, jen ne tu nekonečnou kyselost. Celkem nechápu "chování" této odrůdy, když začátky byly tak slibné. První roky byla chuťově velmi slušná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.158 (?), 28.8.2016 21:05

Tady se pomalu rozplozuje. Zatím ještě zralá není, jen pár plodů jsem ochutnal - chuť je jakákoliv, jen ne kyselá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.122 (?), 29.8.2016 11:21

Taky je mi to divné. Petrův stromek asi chytnul nějaký divný virus.  Moje nezralé tvrdé jsou kyselé, ale ty, co změknou mají sladkost až rynglovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 189.156 (?), 29.8.2016 13:53

No já tu mám dva stromy této odrůdy, 4 leté, zatí, ještě neplodily. Letos tam bylo pár květů, ale plody nakonec nebyly. Odrůda je vizuálně dost typická, myslím tím růst a charakter stromku... Jeden strom asi za rok přeroubuju, přeci jen místo není nafukovací a odrůd na vyzkoušení je dost...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.128 (?), 10.9.2016 20:42

Dnes další sklizené plody - pro mě opravdu jedna z nejlepších švestkových chutí, připomínající oba rodiče. Některé plody až 40 gramové. Jen se po nich zaprášilo.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 10.9.2016 21:08

Jen počkej, zajíci... Lépe řečeno, jen počkejte, až strom pořádně zarodí. Pak budete možná "zpívat jinou písničku". Třeba podobnou, jako kdysi pan Boštička. A šup, strom byl venku. Letos mám jen pár plodů a některé dozrály do kvality, o které mluvíte, ale když jich je hodně, je to tvrdé a kyselé i v listopadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.128 (?), 11.9.2016 7:30

Je to možné, uvidíme. Zatím si to ale užívám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 7.9.2017 9:40

Jak si letos stojí vaše Těchobuzická? Já ji protentokrát musím pochválit. Zaplodila dobře, plody postupně dozrávají do velmi dobré kvality. Co je hlavní, postižení monilií je i bez chemické ochrany minimální. Přitom na jedné větvi přiroubovaná Thames cross hnije zpoloviny. Známky šarky na plodech Těchobuzické nejsou, takže výsledné hodnocení - spokojenost..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 7.9.2017 11:22

Já jsem ji ještě nezlikvidoval. Něco jsem chutnal a je to ostřejší, nikoliv nechutně kyselé, renglódové stádium se ještě nedostavilo. Je to prazvláštní odrůda. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika