Talianska slivka



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 95.70 (?) 
5.3.2016 15:52, zobrazeno: 6932x

Talianska slivka taky nazov dal kamoš zahradkar slivke.Vruble mu priviezli kamionisty z Talianska ale je to Japonska slivka bez nazvu.Ked dozrieva je sladkokysla velmi štavnata ale to nieje tak zaujimave čo som sa dnes od neho dozvedel.Ma ju zasadenu na chalupe na jesen decka odtrhli par plodov dali ich do starej izby a zabudlo sa na ne, nechodilo sa tam nekurilo.Nahodov tam kamoš išiel niečo zobrat a zbadal ich tam po takom dlhom čase bol prekvapeny, že nezhnyli koža trochu zmrštena štavnatost slabšia ale sladkost velmi vysoka.3.2.2016 ich našiel dlho vydžali tento rok ich da do kamenej pivnice kde je vlhkost skladuje tam jablka je zvedavy ako dlho vydržia.Tieto nove odrody nas stale prekvpauju.



Najdena 3.2.2016
Najdena 3.2.2016

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 95.70 (?), 5.3.2016 16:09

Mam od tohoto zahradkara zasatentu tuto japonsku slivku bol som teraz pozriet v zahrade pozrite ako krasne raši ma vela kvetov kednebudu mrazi bude to nadherna uroda.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 120.64 (?), 5.3.2016 19:10

Nazdar Milane, diky za zpravy. Tezko rict, co to je zac. Mas tam napsane Najdena, ale podle Google je Najdena nejaky skory myrobalan. Taky by me zajimalo, co je to zac, ta trvanlivost, to je neco.

Naidena

Accession: Naidena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 120.64 (?), 5.3.2016 19:46

Mozna by mohlo jit o jednu z techto pozdnich slivoni

October Sun, a nebo Autumn Giant. Obe dve maji zlutou duzinu, ktera je odlucitelna od pecky a jsou velice pozdni (u nas by mely dozravat v rijnu chvilku po odrude Tophit

October Sun

Autumn giant

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 8.9.2017 13:19

Práve sa vyfarbuje Japonská slivka je nadupana plodmi, na jar prvá kvitne a posledná zo všetkych sliviek dokvitá jej vôňa sa šíri zahradou.Jarné mrazi ju trošku ošlahli niektoré kvety boli hnedé od mrazu ale aj tak pekne zarodila.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 22.9.2017 19:25

Po 2 týždňoch hodnotenie zatial japonskej slivky sladkosť 20Brix velmi štavnatá žiadna monilia, hnusné daždivé počasie neubližilo ne praská nechám ju ešte uvidím aká bude za dalšie týždne.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 2.9.2018 15:20

Už sa krásne vyfarbuje.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 15.9.2018 13:23

Táto Japonská slivka sa už veselo konzumuje, ale dnes koštovali moravaci dalšiu japonsku slivku nazov neviem je červená chuťovaka brali vruble budú očkovať je štavnatá ide od kôstky sladkokyselkavá tvrdá velmi dobrá bude na prepravu a uskladnenie vraveli.Som sám zvedavý ako to dopadne ešte nieje celkom zrelá a už všetkým chutí, akorád trpí na dierkovitosť listov tot vše.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika