Švestka Topfive



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
31.8.2018 10:53

Máte pravdu. Máte 4 rané slivoně a jednu extra pozdní. Většina odrůd - těch nejlepších - dozrává právě mezi lepoticí a Presentou. Pořadí Vám neřeknu, je to každý rok jinak. Co s týče odolnosti na šarku, obecně platí, že čím je odrůda chutnější, tím je citlivějšícrying. Domácí nejvíc, Ty ostatní méně, ale další chuťovky rodna, Gabrovská, Topfive plně toleratní určitě nejsou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.8.2018 10:17

Oblíbená odrůda pana Fialy patří v rodině Topů rozhodně k těm lepším. Ojíněné plody jsou krásné, plodnost vysoká, velikost sice ne mimořádná, ale zcela stačí. Chutí a sladkostí může směle konkurovat těm nejlepším - Hanitě, Domácí, Gabrovské Č. rodné. Co mi trochu vadí je její předčasné vybarvování. Ono většina dnešních pološvestek nejdřív zmodrá a pak teprve uzraje, změkne a zesládne (u Domácí to jde všechno ruku v ruce), ale Topfive je v tomto extrém. Plody vypadají zrale snad od půlky července a stále jsou tvrdé. 

Topfive
Topfive
Topfive
Topfive
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 30.8.2018 14:49

Ja mám Topfive zrelú už 2 tyždne, je vynikajúca hlavne na slivkových osúchoch ktoré zbožnujeme.Dnes sa zastavili moravskÿ sadari, išli sa kupať do Dunajskej stredy, priniesli koštovnè a vrúble na očkovanie, keď pôjdu večer naspeť pomulatujeme.Dám foto čo prinesli na košt neskorè marhulky a jablká.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.85 (?), 30.8.2018 15:11

To jablko se, myslím, jmenuje Crimson Crisp

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 30.8.2018 16:06

Bolo tam veľa odrôd prepisoval som to, fotil, asi som sa pomýlil dalšie jablká chuťovky som ani nefotil.Práve dopečený osúch Topfive a broskynový nebíčko v papulje.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 30.8.2018 17:04

Nedalo mi to keď som teraz koštoval prinesenè marhulky Pozdní kulatè boli malè ale velmi sladkè,meral som ich podla zrelosti plodov jednotlivo prezretè 32 Brix dalšie 26 Brix úžasné.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.154 (?), 30.8.2018 19:09

Pan Vysloužil mám odrody Herman, Katinka, Čačanská Lepotica a Presenta. Medzi Čačanskou Lepoticou a Presentou mám veľkú medzeru. Môžete mi napísať poradie v akom dozrievajú u vás tieto odrody : Nancyská, Čačanská rodná, Gabrovská, Topfive, Toptaste, Domáca slivka, Jofela. Ako je to s odolnosťou na šarku u týchto odrôd? Tieto odrody by mali dozrievať práve medzi Čačanskou Lepoticou a Presentou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 30.8.2018 21:05

Návšteva moravských sadarov skončila, výsledok koštovka slivkoveho osúcha, koláča broskynový a slivka Topfive tá vyhrala boma chuťovka moravaci boli v nemom úžase, koštovali aj plody zo stromu vynikajúca Topfive, dalej TC Sun manželky koštovali tiež citili tam japonsku blumu a marhulu velmi štavnatá vzhladovo veľmi atraktivna proste super vraveli.Dalšie prišli na rad Azura hodnotenie výborná, dalej Jofela boli šokovaní že stromky neboli zalievané a plody šťavnaté sladučké a to nieje ešte zrelá, vedľa bystrická, domáca velkoplodá, nezaujala.Nakoniec čerešnička na torte Duranzia x Bystrická boli nadšený hodnotenie robili všetci aj manželky.Povedal som koštovka slivovice z Totaste začali šomrat že kolujú reči z tejto slivky neje dobrá pálenka.Nepočuvajte blbè reči okoštujte vravím, keď som začal nakievať zacitili nádhernú arómu, nechapali prečo počuvali blbé hodnotenie o tejto odrode, pálenka bola výborná zhodli sme sa na tom lepšie je raz vidieť a koštovať ako 100 x počuť nezmysly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 31.8.2018 10:53

Máte pravdu. Máte 4 rané slivoně a jednu extra pozdní. Většina odrůd - těch nejlepších - dozrává právě mezi lepoticí a Presentou. Pořadí Vám neřeknu, je to každý rok jinak. Co s týče odolnosti na šarku, obecně platí, že čím je odrůda chutnější, tím je citlivějšícrying. Domácí nejvíc, Ty ostatní méně, ale další chuťovky rodna, Gabrovská, Topfive plně toleratní určitě nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
peter2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 46.45 (?), 26.9.2018 22:34
Škoda že topfive sa na myroblane nedá už nikde kúpiť
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.145 (?), 7.10.2018 22:06

Aké máte skúsenosti s touto odrodou čo sa týka odolnosti na choroby. Trpí Topfive tiež odumieraním vetví ako Toptaste?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika