Střih mladé slivoně Stanley



host - 73.50 (?) 
4.4.2019 9:49, zobrazeno: 2039x

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jsem zahrádkářka-začátečnice a potřebovala bych poradit, jak ostříhat slivoň Stanley sázeno vloni na podzim.  Byla bych moc ráda, kdyby se mi aspoň takhle přes fotku dalo nějak poradit co a jak zastřihnout... Děkuji mockrát za jakékoliv rady.

Stanley
Stanley
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 4.4.2019 12:02

Ostrihal by som ju ako som naznačil na obrázku. Ponechané 4 kostrové konáre by som zastrihol za 3.-4. očkom na vonkajší púčik. Púčik v červenom kruhu treba vyštipnúť, aby nekonkuroval stredníku. Kôl by som ešte trocha zatĺkol do zeme, aby sa nedotýkal najspodnejšieho konára. Tiež by som trocha povolil úväzok, aby sa kmienok neotieral o kôl, prípadne by som dal medzi kôl a kmienok kúsok handričky alebo inej textílie ako ochranu. Je to veľmi pekný stromček.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 220.164 (?), 4.4.2019 13:25

som len amater :-), ale nebude nejako moc precnievat ten terminal nad kostrovymi konarmi, ked ich skratime na 3-4 ocka? ja by som ho nechal asi trsoku kratsi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 4.4.2019 14:37

Ďalšie poschodie by som potom zapestoval z púčikov označených modrou farbou. Zelená časť by zostala bez obrastu, aby bol medzi jednotlivými poschodiami dostatočný rozostup. Netvrdím, že je to jediné možné a najlepšie riešenie, kľudne môžu svoj postup napísať aj skúsenejší.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika