Stanley - jedna z nejužitečnějších odrůd minulosti



host - 254.91 (?)
31.8.2017 15:42

Já bych je brala i ted.Strom je zcela prázdný a ani na knedlíky by mě nevadilo, že nejdou od peckylaughcheekywink   MÍLA

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 28.8.2016 21:22

Stanley bych přerouboval Toptastem z důvodu poměrně rychlého měknutí plodů.

Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.9.2016 11:51

I přes všechny nedostatky patří Stanley k pravidelně a hojně plodným odrůdám. Konkurence jiných odrůd je ovšem čím dál větší.

Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.65 (?), 6.9.2016 13:03

Akurát včera v Kauflande som kupoval nejaké slivky, asi stenley lebo jej repová chuť a od stopky neodlučitelná kôstka sa mi pripomenula s detstva. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 23.9.2016 10:43

Vůbec nám nejde Stanley

Co si pod tím máme představit? Můj letošní Stanley nestál prakticky za nic. Chutné byly jen největší plody, proto bude třeba ta nadměrná plodnost redukovat. Nejlépe pilatkou, Už jsem o tom v minulosti uvažoval. Jinak jsou to na pohled nádhérné švestky a strom se výborně tvaruje, to už jsem ale psal mnohokrát.

Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 31.8.2017 15:23

Tak abych pravdu řekl, kdyby mně letos ze stromu místo Gabrovské, Valjevky a Domácí švestky zmizel Stanley, tak bych se vůbec nezlobil. Od pecky nejdou ani měkké ani méně zralé plody a chuť je hodně špatná. Ale v takovém lednu bych je docela bral.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 31.8.2017 15:42

Já bych je brala i ted.Strom je zcela prázdný a ani na knedlíky by mě nevadilo, že nejdou od peckylaughcheekywink   MÍLA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 31.8.2017 22:39

Musím sa Stanley trochu zastať. U nás každoročne s odlučitelnosťou nie je problém (maximálne na niektorých plodoch je slabé spojenie kôstky s dužinou ne jej dolnom konci - oproti stopke). Chuťovo je to skôr taký stred, nevyniká, ani neurazí. Rozhodne sa mi tá chuť ale nejaví ako "špatná" (každoročne). Pravidelne prináša veľkú úrodu pekných plodov aj napriek infekcii šarkou a absencii akejkoľvek chemickej ochrany. Akurát tento rok sa silne prejavila monilia laxa, čo predtým nebývalo (sú to >20 ročné stromy). Slivky najmä suším a rozdávam, lebo nepálim a zaváraných sa minie len cca 10 pohárov ročne. Z historických dôvodov mám 2 stromy na myrobaláne, bohato by ale stačil len jeden.

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 1.9.2017 20:49

Jsem rád, že máte jiný názor, pane z Trnavska, věřte mi. Stejně jako, že pan Mikeš preferuje jinou odrůdu než Hanitu. Ono to lpění na jediné švestce, může leckoho srát, to chápu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.118 (?), 2.9.2017 15:28

Já jsem nepsal, pane Petře, že preferuju jinou odrůdu - jenom mi chutná stejně víc odrůd - bez pořadí smiley. A Hanita je mezi nimi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 45.1 (?), 2.9.2017 22:01

V posledních letech jsem si zvykl u Stanley na výbornou chuť. Ani letos podle prvních předčásně zralých/červavých plodů mě zdá se nezklame.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika