špendlíky



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.165 (?)
1.1.2017 18:06
Pre Konvalinku: Nepřišel. Len si dovolím ten Váš krásny obrázok prišpendliť správne otočený 😉. IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 44.209 (?), 1.1.2017 14:42

Podrůstání jistě velkovýrobě nebrání, nicméně nepochybně zvyšuje pracnost ošetřování. Docela by mě zajímalo, proč ty mnohohektarové sady nejsou na nepodrůstajícím myrobalánu, třeba My - Ko - A. Nemyslím si, že by doporučení pana Čejky ralativizovalo odbornou úroveň Knihovničky Květů, což je dnes stejně jedno, jelikož se prosazují jiné vhodné podnože pro meruňky.  Mezištěpování by školkařský materiál jen prodražovalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.1.2017 15:40

Při vší úctě ke Knihovně Květů, na svou dobu v ní byly skutečně nové, mnohdy nadčasové informace. Ale nebyl to žádný odborný časopis, pouze zajímavé čtení pro amatérské zahrádkáře a taky pro běžné předplatitele Květů. 
   Následná budoucnost bohužel ukázala, že s odumíráním meruněk si žádná podnož poradit neuměla. Kdyby tomu tak bylo, jistě by si zájemci za takový stromek rádi připlatili i desetinásobek běžné ceny (což beztak často činí v případě předražených sazenic pochybné kvality z kolorovaných katalogů). Skutečnost, že někomu za několik let na jisté podnoži neodešla žádná meruňka na mrtvici nelze brát za důkaz imunity této podnože. Na rozdíl od odborné literatury Knihovna Květů takovou informaci unese.
    Co se týče nepodrůstajících myrobalánů u R.J. - nevím, je to asi otázka ceny sadby x vyšší pracnosti s řezem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 1.1.2017 16:05

Vlezu vám sem úplně mimo vaši momentální debatu, ale: dneska jsem dělala pořádek s fotkama a našla jsem letní fotku špendlíku, starší strom u Veselí nad Moravou, z nějakého sádku u Moravy. Šla jsem kolem se psem a jelikož se donekonečna řešilo téma špendlíky a mirabelky, tak jsem ho vyfotila. Konvalinka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 1.1.2017 16:10

A už jste někdo přišel na to, proč se tu některé fotky otočí, když v počítači je mám uložené správně?frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.202 (?), 1.1.2017 16:51

Paní Konvalinko, moc pěkní špendlíci. Až jsem začal slintat jak Pavlovův pes. Chtělo by je namnožit.
*
Co je proti tomu nějak špatně otočený obrázek?
Kdo se chce na něj kouknout, tak mu to přece vůbec vadit nemůže...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 1.1.2017 19:16

Měli jsme u dědy v humně také několik stromů, všechny postupně zašly na šarku, bohužel špendlíky tu zlikvidovala, stejně jako klasické švestky, prakticky všechny...sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.165 (?), 1.1.2017 18:06
Pre Konvalinku: Nepřišel. Len si dovolím ten Váš krásny obrázok prišpendliť správne otočený 😉. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 1.1.2017 19:10

cheeky děkujuwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.202 (?), 1.1.2017 16:08

Já se tady kdysi, nebo nedávno.., na podnož MYKOA ptal. A nepřišlo mi, že by s ní byly nějaké dlouhodobější zkušenosti.
Spíš jsem nabyl dojmu, že ji skoro nikdo neznal. A není to zas tak dlouho...

Nicméně pár stromečků mi na ni roste pěkně bujně - nepoznal jsem rozdíl mezi ní a klasickým myrobalánem.
A na srovnání v tvoření výmladků je ještě brzy. Mladé stromky je tvoří minimálně.
Ale i s těmi klasickými myrobalány, s jejích podrůstáním, nemůže být ani při minimální péči problém.
Že já jsem si je nechal zdivočit do obludných rozměrů, což ony hravě dokážou, je jiná věc...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 55.7 (?), 1.1.2017 16:55

Knihovnička Květů skutečně nemohla mít odbornou úroveň VPO. Nicméně přinesla 130 stran srozumitelného a čtivého textu pro širokou veřejnost. Svazky věnované ovocnářství neodbíhaly od oboru, obsah nebyl zbytečně naředěný. V současné době něco podobného schází.

Jeden z mých starších sousedů se vyjádřil v tom smyslu, že když v naší oblasti neodejde meruňka na apoplexii do deseti let po výsadbě, tak se v pohodě dožije čtyřicítky, a to na jakékoliv podnoži. Některé jeho stromy jsou ještě starší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika