Slivoně - určení nemoci



Stránky: 1,  2   
MarekS - (4) - 189.250 (?) 
18.5.2011 22:35, zobrazeno: 16940x

Dobrý den,
můžete mi někdo poradit při určení choroby nebo škůdce na slivoni? Na podzim jsem vysadil stromek zelené renklody a stromek stanley. Letos na jaře krásně nasadily, ale po čase začínají listy na obou odrůdách vypadat nemocně (připomíná to kadeřavost broskvoní, viz foto). Může někdo poradit o jakou nemoc se jedná, případnou prevenci nebo řešení?
Děkuji za rady a názory.

ZelenaRenkloda
ZelenaRenkloda
Stanley
Stanley
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.130 (?), 18.5.2011 23:08

U mne to dělávají mšice.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 131.40 (?), 18.5.2011 23:13
Dobrý deň! Tipoval by som-podľa bradavičnatosti a červenej farby pletív, že Vám to spôsobujú mikroskopické roztočce. Teplé a suché počasie im vyhovuje. Počas tohtoročnej jari robia viacerým pestovateľom problémy na rôznych ovocninách. Ak nie je veľký rozsah poškodenia, konárky odstrihnite. V tomto čase už nie je boj so škodcom jednoduchý. Pri väčšom rozsahu budete musieť použiť akaricíd. Do budúcna pouvažujte o nasadení dravého roztoča (Typhlodromus pyri) a budete mať po starostiach. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.40 (?), 18.5.2011 23:20
Pani Lída má pravdu. Teraz som zbadal na prvej snímke, že tam máte čierne vošky. Ak rozviniete vrchné červené lístky, mali byste ich tiež vnútri nájsť. Odstrihnite poškodené listy či výhony a kmienik slivky omotajte lepkavou mucholapkou, aby sa mravce prenášajúce vajíčka vošiek nedostali na mladé výhonky. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.34 (?), 11.6.2011 3:50
Dobrý den, máme stejný problém, letošní jarní výsadba. Aplikoval jste nějaký postřik a jaký byl výsledek? Děkuji za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 22.16 (?), 4.7.2011 21:16

tohle mam taky cim to strikat??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.154 (?), 6.7.2011 11:03
postrikejte PIRIMOREM a mate klid. Da se koupit i mensi baleni, ze ktereho udelate mensi mnozstvi postriku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 54.20 (?), 1.7.2018 13:05

Dobrý den, něco podobného se mi vyskytlo na loni zasazené Hagantě, ale ještě navíc letorosty jsou poškozené nekrózou. Při sázení jsem si všiml na větičkách několika flíčků nazelenalé a načervenalé barvy. První listy se jevily v pořádku až během května se nové začaly kroutit a některé zaschy a upadly. Předem děkuji za odpověď, dědek Čeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.20 (?), 1.7.2018 13:07

nedaří se mi vložit vice obrázků, tak druhý...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.20 (?), 1.7.2018 13:08

a ještě třetí... Mějte se dobře, dědek Čeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika