Slivoně 2017



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?)
15.7.2017 15:26

Jako ze žurnálu, Ivánku. Kam já se hrabu. Mám na Katince asi tři plody. sad Ale mám radost z modrajících Topfirstů. Snad se konečně bude jednat o pravý Topfirst.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.97 (?), 21.5.2017 7:30
Ing.Fidla: Nem Komárom. Š-U-R-A-N-Y. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 189.156 (?), 21.5.2017 11:38

Myslel jsem to samozřejmě obrazně. Tady u nás se prostě říká, že je vedro jako v Komárně... To klima bude navíc nepochybně v šuranech velice podobné, nakolik je to stále Panonie...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.70 (?), 21.5.2017 8:46

U mě naopak odrůda Toptaste dodopadla úpně nejhůře, co se týče odolnosti vůči mrazu v květu. Na Toptaste pomrzlo v mojí poloze cca 1/3 plodů, takže ještě zůstalo celkem dost květů, naproti tomu, čačanská lepotice a nalbolja, zmrla skoro kompletně. Domácí, jak který strom, ale většinou zůstalo jen pár plodů. Gabrovká téměř bez poškození mrazem.
Moje zahrada je poblíž Vizovic.
Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.110 (?), 21.5.2017 11:37

Puchrovitost už není takovou raritou jak by se mohlo zdát. Bohužel se vrátila. I já jsem jí loni měla na zahradě. Letos jsem stromy proti ní ošetřila, bohužel květy spálil mrazík, takže úroda stejně nebude.:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.169 (?), 21.5.2017 17:14

A jak u vás letos vypadají "Němky"? Tady by Hanita, po loňské malé úrodě, mohla něco dát, Katinka - tam toho bude oproti loňsku méně, Haroma - snad zbyde alespoň pár plodů na ochutnání (tady už násada byla slabá), desetiletá oblíbenkyně Elena se letos na jaře již neprobudila a čeká na žeh, Presenta a Haganta letos poprvé snad pár plodů ukáží, Toptaste by ty dva první plody také mohl donosit, i na Tegeře se možná něco najde. Ostatní německý dorost je zatím jen ve vegetativní fázi vývoje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.168 (?), 15.7.2017 10:48
Katinka (foto). Odroda skorá, chutná, kvalitná. Vydarená. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 15.7.2017 15:26

Jako ze žurnálu, Ivánku. Kam já se hrabu. Mám na Katince asi tři plody. sad Ale mám radost z modrajících Topfirstů. Snad se konečně bude jednat o pravý Topfirst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.35 (?), 15.7.2017 23:02

Katinka (foto). Odroda skorá, chutná, kvalitná. Vydarená. 

Úplný súhlas, táto odroda sa naozaj vydarila, odolná chorobám a úrodná. Už je u vás pán Ivan zrelá?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.209 (?), 16.7.2017 0:37
P.Jano: Katinka už je zrelá. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.9 (?), 21.5.2017 21:00

Takže v našej oblasti (okres Trenčín nadmorská výška cca 220m) to vyzerá asi takto: V záhrade pri dome mám 3 stromy slivky bystrickej cca 15-20 ročné po minuloročnej prekvapivej nadúrode tento rok iba minimálne zakvitla čiže sa prejavila striedavá plodnosť. Naviac začínajú vysychať a takisto zaberajú miesto pre novú garáž to znamená že na jeseň pôjdu zrezať určite minimálne 2 z nich. 2 stromy špendlíka žltého (belovice) tento rok konečne vyzerá že by z nich niečo mohlo byť. 2 stromy ringloty althanovej (cca 8-10 ročné) zasadené v nekvalitnej pôde akosi som zanedbal prihnojenie čo znamená že mali iba minimálne prírastky zakvitnuté boli krásne ale násada je biedna navyše na plodoch ktoré ostali si aj napriek postreku pochutnáva piliarka (počasie bolo také že sa takmer ani nedalo kedy striekať). 1 strom ringloty zelenej detto. Ďalej mám po dvoch stročekoch z odrody Topstar plus a Presenta asi štvorročné,  minulý rok sa ukázalo prvých pár plodov. Vyzerá že sú zatial z mojich stromčekov najodolnejšie voči škodcom aj chorobám, ale od takých mladých stromčekov sa veľké úrody čakať nedajú. Tento rok na jar som zasadil ešte 2 stromky Čačanskej rodnej. Na pozemku pri chate mám niekoľko mladých durandzií ktoré ešte neplodily, a 3 väčšie ktoré plodia už asi 5 rokov. Tam tiež vyzerá že by mohla byť tento rok aspon aká taká úroda. Celkovo stromy jarné mrazíky prežili takmer úplne bez škôd okrem orecha královského na chate ktorý vymrzol. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika