Slivoně 2017



Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.186 (?)
22.8.2017 19:27

Zajímavá informace. Asi má něco do sebe starší příspěvěk zde na fóru (již nedohledám), kde někdo zmiňoval zkušenost pěstitelů z určité oblasti na Moravě, kde léčili projevy šarky pořádnou dávkou kravského hnoje kolem stromu. Vlasy si prý rvali sousedé, kteří stromy odstranili... Také by mě zajímalo co je na tom pravdy a jak se takový strom chová z dlouhodobého hlediska...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 8.9.2017 13:09

Zpoždění ve vyšších polohách může být větší. Proto jsem se občas bunnyho ptal, co mu u nich právě kvete nebo zraje. Zdejší (Pardubice 230 m.) zralost lepotice je společně s Oullinskou renglódou kolem 10.8. letos to bylo možná dříve. Takový přeplozený Opál ve vlákně Opál jsem fotil v 600 metrech taky až koncem srpna, což potvrdil i Mittwoch. Tvarově by lepotica na bunnyho fotkách odpovídala, ale zmátlo mě taky to zpoždění. I když bunny uvádí, myslím, 600 metrů, tak se mi zdá, podle toho, co psal, že oproti mým 600 metrům na Vysočině je u něj chladněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 8.9.2017 15:55

viem, že dávam blbé otázky a čakám rozumné odpovede, že sa to ani nedá presne určiť, lebo tam je veľa faktorov, ktoré ovplyvnia dozrievanie a pod. možno by bola lepšia otázka ktorá odroda podobná tej na fotke dozrieva približne rovnako ako opál, keďže slivky sú z jednej záhrady a oblasti. na foto som nedal dužinu, tá bola pevná, zelená. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 8.9.2017 21:40

Celkem nechápu reakci MV. Občas se stane, že se trefíme, což se tentokrát snad podařilo. Za to jsem rád. U hrušky neznámé budu muset čekat, že tam snad někoho potkám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.132 (?), 22.8.2017 17:27
V poslednom čísle slovenského Záhradkára je priestor venovaný pestovaniu sliviek. Zaujali ma 2 články, jeden o šárke a druhý o hrdze slivkovej. Pri šárke (foto 1) je zaujímavá informácia, že vysoké dávky dusíka môžu zmierniť prejavy šárky na plodoch (za cenu rizika zníženia mrazuodolnosti stromu), konkrétne sa spomína Domáca slivka. Priznám sa, že sa zdráham túto informáciu prijať, ale nikdy som to neskúšal. Dávam to ako tému do diskusie. Čo sa týka hrdze slivkovej (foto 2), v r.2016 boli jej prejavy u nás mimoriadne intenzívne, v mnohých záhradách kompletne opadali slivkám listy už v 2.polovici augusta. V tomto roku prejavy hrdze (zatiaľ) nie sú. Článok ma obohatil o informáciu o medzihostiteľovi, to som nevedel (a priznám sa že tú veternicu ani nepoznám). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.186 (?), 22.8.2017 19:27

Zajímavá informace. Asi má něco do sebe starší příspěvěk zde na fóru (již nedohledám), kde někdo zmiňoval zkušenost pěstitelů z určité oblasti na Moravě, kde léčili projevy šarky pořádnou dávkou kravského hnoje kolem stromu. Vlasy si prý rvali sousedé, kteří stromy odstranili... Také by mě zajímalo co je na tom pravdy a jak se takový strom chová z dlouhodobého hlediska...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 22.8.2017 23:30

Taky si vzpomínám na ten příspěvek, kde ovšem autor tvrdil, že důkladným spodním hnojením šarku vyléčí. To samozřejmě nelze, ale určité stopy pravdy na tom jsou, už jsem o tom taky jednou psal. Projevy šarky se totiž částečně podobají živořícímu stromu na hodně chudé vyčerpané půdě bez dusíku a vláhy - řídké olistění, bledé listy, většina plodů opadá drobných, ještě nezralých, ostatní jsou málo sladké. Důkladnou péčí a výživou dosáhneme zlepšení zdravotního stavu stromu, zvýšení úrody a tedy i zbylých málo nebo úplně nepostižených plodů. Je to jistá analogie s dřívější léčbou tuberkulózy v plicních sanatoriích. Původce choroby léčit neuměli, ale zdravým prostředím a posílením organizmu s ní dokázali bojovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jiran69 - (4) - 208.122 (?), 27.9.2017 18:25


Přidávám zde to tématu několik fotek letošní úrody.
 Jiran69

Zleva Jojo, gabrovská, stanley
Zleva Jojo, gabrovská, stanley
Jojo
Jojo
Gabrovská
Gabrovská
Stanley
Stanley
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  16   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika