Slivoň Haganta



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.92 (?) 
22.9.2016 21:09

Dnes jsem zakoupil pár plodů Haganty a Gabrovské z produkce nedalekých sadů a musím říci, že velice příjemně překvapila Haganta - plody sice člověk musel vybírat v té správné barvě a na omak měkčí, ale chuťově byly velice dobré - sladké, mírně aromatické, šťavnaté. Naproti tomu Gabrovská šla do koše - blátivá, bez chuti (tam ta podtrženost byla hodně znát).




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 22.9.2016 21:22

Ale jak to, že je ta dužnina zelená jak brčál? U Haganty je dužnina vždy sytě žlutá, u Gabrovské, myslím, taky. Fakt je, že ty kupované plody jsou uvnitř vždycky zelené, a nemusí se zrovna jednat o Čačanskou lepotici nebo Stanley, kde by to sedělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 30.9.2016 5:48
Včera jsem "sklidil" poslední dva plody Haganty. Chuť se dá označit za vynikající, cukernatost 27Bx.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 30.9.2016 10:24

Dala by se ta chuť nějak popsat? Výrazně navinule sladká? Plody zůstaly dlouho pevné? Chuť držela i u těch měkčích? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 30.9.2016 21:41

Na stromě by vydržely, nebyly ještě úplně měkké. Nejspíš kvůli suchu nebyly až tak štavnaté, ale více jak Valjevky, v chuti patrná kyselinka a výrazná sladkost. Líp to asi popsat nedovedu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 1.10.2016 9:12

Nepodobá se ani Domácí švestce, Vlašce, Anně Späth, Eleně, Presentě, Tophitu, Gabrovské, ale je řízně sladkokyselá (méně švestkovitá než Hanita), ovšem ta výrazná sladkokyselost je jaksi zharmonizovaná a působí příjemně. Takže tady máme celkem originální chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 6.9.2017 20:54

Další plody Haganty už jsou standartně kvalitní, takže "omluva Hermanovi"smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Patrik60 - (12) - 223.78 (?), 26.9.2017 10:05
Jak letos hodnotíte Hagantu? Mám jeden tříletý stromek na podnoži wangenheimova a letos jsem měl prvních asi 10 plodů. Zralé byly po 15.9. Chuť byla velmi slušná a pro mě taková netuctová. Popsal bych ji jako sladkou, aromatickou, navíc s dávkou kyselin. Oproti třeba Toptaste mi chuťí přišly daleko zajímavější, nejen fádně sladké. Stromek navíc krásně zdravě roste, uvidím jaké budou další roky. První dojmy jsou u mě zatím velmi slušné. Jak letos u vás?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 26.9.2017 15:21

Haganta letos poprvé zaplodila, ale plody postupem času opadávaly (červivost) a v době sklizně zbyly dva totálně červivé. Tak nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 12.10.2017 8:39

Z vyobrazených plodů (zleva President, Amers, Haganta, Valor) se Domácí švestce nevyrovná v kvalitě žádná. Nemůžu říct, že by byly špatné, ale proti Domácí švestce jsou to všechno jen "náhražky". Taková Haganta vyzraje oproti Presentě do měkka, ale přesto tak dobrá není. S Domácí švestkou se nemůže rovnat už vůbec.

President, Amers, Haganta, Valor
President, Amers, Haganta, Valor
President, Amers, Haganta, Valor
President, Amers, Haganta, Valor
President, Amers, Haganta, Valor
President, Amers, Haganta, Valor
Haganta
Haganta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika