Slivoň Haganta



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?) 
4.9.2014 18:36

Pro porovnání jsem vyfotil plody Haganty a Valoru. Byly přibližně stejně velké, vážily v rozmezí 50-60 gramů. Plody Haganty byly chutnější, ovšem na stromku je jich všeho všudy asi 20, kdežto Valor je opět obsypaný. Valor je takto vysoce plodný na myrobalánu od druhého roku po výsadbě (z jednou přestávkou), kdežto Haganta na wangenhaimově má stále plodů málo. S plodů Valoru byla trochu cítit stanleyovská příchuť což má na svědomí pravděpodobně slíva Velkovévoda (Grand Duke). Pokud bude mít Haganta takto chutné plody i při větší úrodě, tak bych byl velmi spokojen (řízná, silně navinule sladká chuť).

Haganta (vlevo), Valor (vpravo)
Haganta (vlevo), Valor (vpravo)
Haganta (vlevo), Valor (vpravo)
Haganta (vlevo), Valor (vpravo)
Haganta (vlevo), Valor (vpravo)
Haganta (vlevo), Valor (vpravo)
Haganta (vlevo), Valor (vpravo)
Haganta (vlevo), Valor (vpravo)
Valor (vlevo), Haganta (vpravo)
Valor (vlevo), Haganta (vpravo)
Haganta (nahoře) Valor (dole)
Haganta (nahoře) Valor (dole)
Valor (vlevo) Haganta (vpravo)
Valor (vlevo) Haganta (vpravo)
Haganta (vlevo) Valor (vpravo)
Haganta (vlevo) Valor (vpravo)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 6.9.2014 20:35

A v jakém stádiu zralosti jste Hagantu chutnal, pane Mikeši? Už jsem psal v minulých letech, že měkčí Haganty trpí tak trochu "valorovským" neduhem přezrání. Řekl bych, že měkčí Haganty jsou ještě mdlejší, než měkčí Valory. Haganta je výborná jen v pevném stavu, pak její chuť jakoby zmizí. Na fotce je vidět půlka plodu ještě v pevném stavu, kdy je ještě chutná, naopak druhá rozbředlá půlka už z této chuti nemá prakticky nic. To je moje zkušenost s Hagantou. O Hagantách z obchodu ani nemluvím.

Haganta
Haganta
Haganta
Haganta
Haganta
Haganta
Haganta
Haganta
Haganta
Haganta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.34 (?), 6.9.2014 21:06

Abych pravdu řekl, pane Petře, tak už si nepamatuju, v jakém stádiu zralosti Haganta byla. Ale zřejmě nebyla ve zralosti konzumní nebo třeba jo, ale projevily se negativně jiné faktory (počasí, skladování...). Letos, jestli bude (snad není už po ní), tak se pokusím zase pár plodů otestovat. Za 2 roky bych mohl už ochutnat vlastní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.45 (?), 9.9.2014 21:15

Tak jsem dneska otestoval - plody velké, vybarvené, ale chuťově někde u Č. lepotice z horších podmínek.

Kupované (podtržené) plody opravdu degradují pověst (nejen) této odrůdy.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.22 (?), 17.10.2014 17:02

Mohli by ste mi poradit ci sa slivka Haganta hodi aj na KYSUCE do nadmorskej vysky 480m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 18.10.2014 8:27

Dobrý den, má někdo zde na fóru zkušenosti s odrůdou Topstar?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.10.2014 13:57

Koukněte do vlákna Topstar plus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 21.10.2014 19:37

Díky za info, už jsem na to mrknul. Myslím, že to žádný zázrak nebude v nejhorším případě to přeroubuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 16.2.2015 18:46

Slivoň Haganta je zatím pro mě velkou neznámou. Její plody se už každoročně objevují v řetězcích. Domníval jsem se, že jejich "bezchuť" má svědomí značné podtržení. Ovšem přesně to samé se děje při delším ponechání plodů na stromě, naopak nejlepší chuť mají v co nejpevnějším stavu, jakmile na omak více povolí, je pozdě. V pevném stavu je chuť velmi svěží, ostře navinule sladká. Jak to vlastně je se slivoní Hagantou? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.2.2015 19:13

Mně tedy Haganty chutnají. Dokonce i když změknou. Dužina by mohla být v plné zralosti pevnější (na sušení to asi nebude), ale to jí rád odpustím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika