Slivky a mykorízne huby



Stránky: 1,  2   
host - 253.103 (?) 
21.12.2019 16:42, zobrazeno: 6618x

Dobrý deň, mám otázku, či máte niekto skúsenosti so slivkami inokulovanými mykoríznymi hubami. Tento rok som zasadil na jar 2x Toptaste a 1x Stanley, a zároveň som obdržal od známeho načatý balík mykoríznych húb, "že nech vyskúšam". Stromky som zasadil v ten istý čas, na to isté stanovisko a do tej istej pôdy. Akurát v balíku boli huby iba na dve dávky, tak som spravil pokus, dal som dávku k Stanley a jednu dávku Toptaste, druhá Toptaste ostala bez húb. Podla všetkého čo sa o tomto prípravku propaguje, by mali huby podporovať rast, držať vlahu, blablabla atď... ale ono to bolo úplne naopak! Tam kde sú huby boli listy menšie, žltšie, skôr opadali. A to ako na Toptaste s hubami, tak aj na Stanley. Naopak, Toptaste bez húb ma sýtozelené a veľké listy, taktiež vydržali na strome dlhšie. Na porovnanie prikladám obrázok - listy vpravo sú hubové, listy vľavo sú bez...


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 244.121 (?), 21.12.2019 19:17

Taky jsem před pár lety provedl obdobný pokus, výsledek byl stejný.Všechny ošetřené stromy časem zašly na houbové a bakteriální choroby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 84.74 (?), 21.12.2019 22:01

Aká značka mykorhíznych hub to bola?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 244.121 (?), 23.12.2019 8:13

Symbivit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.242 (?), 23.12.2019 20:32

Veľmi by ma zaujímalo koľko taká huba vydrží v pôde. Pokiaľ naozaj je to problémové a príde k likvidácii zasadeného mladého stromčeka môže sa na to isté miesto zasadiť nový stromček? A ke´d ano tak za ako dlho?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 84.74 (?), 23.12.2019 22:18

Nebude dôvod uhynu sliviek iný ako symbivit? Možno boli infikované už predtým. Symbivit obsahuje 6 druhov mykorhiznych húb, ktoré nemožu spôsobiť infikovanie na bakteriálne choroby. Tiež sa nespravaju paraziticky, žeby rastlinu oslabovali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 253.103 (?), 5.1.2020 15:31

Že by boli infikované predtým nie je síce vylúčené, ale je to vzhľadom na renomovaného dodávateľa nepravdepodobné. Tiež si nemyslím že by huby zo symbivitu pôsobili paraziticky, skôr je tu otázka či rozrastajúce sa mycélium neodoberalo živiny a vlahu slivke, a tým stromček oslabovalo. Každopádne je mi jasné, že symbivit z pôdy tak ľahko nedostanem, takže skúsim zabezpečiť viac vlahy a hnojenie..a o rok uvidím 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 244.121 (?), 5.1.2020 17:26

Nevěřím na účinky Symbivitu, postupoval jsem podle návodu.Nasypal jem do oblasti kořenů odměřené množství přípravku a po zalití, vznikla nějaká hmota podobná želatině, která několika - násobně zvětšila svůj objem.Takže kořeny byly neustále v neprodyšném a mokrém prostředí.Většina ošetřených stromky časem odešla na kořenovou asfyxii (zadušení kořenů),ty neošetřené fungují tak jak mají.Proto si myslím, že podobné předražené přípravky jsou k ničemu.Správně zasazený a ostřihaný stromek (povýsadbový řez) má větší šanci se ujmout, než ten ošetřený podobnými preparáty.Už je ta vhodnost pro téměř celou rostinnou říší mimo azalek a rododendronů (použijte Rhodovit) a na borovicovité a bukovité(Conavit), je do nebe volající hovadina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 244.121 (?), 5.1.2020 17:42

Oprava, pro borovicovité, bukovité,břízy a habry se používá Ectovit.Conavit je předražené hnojivo aby celá tahle nefungující opičárna lépe fungovalasurprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter zo Skalice - (7) - 229.100 (?), 12.1.2020 17:57

Tiež so si kúpil mykorízu.Najprv som ju dal k polovici rajčiakov, čo je asi 50 kusov.Nerozoznali by ste, ktorých 50 malo podporu mykorízy.Povedal som si, že asi paradajky žijú krátko, skúsim stromy.Na hubové choroby mi odišla Hetlina na Jaderničke, Ontário na MM 106.Obidva v prvom roku u mňa.Teraz mám napadnutú trojročnú Coxovu na Antonovke, čo ma nevýslovne štve.To ma aj vyprovokovalo napísať tento príspevok.Aj keď musím pripustiť, že dokiaľ som nečítal toto vlákno, nedával som si to do súvislostí.Zhinuli mi aj dve jednoročné hrušky, na semenáči, ale hrušky sa ževraj ťažko ujímajú.Každopádne, doteraz som s nimi nemal problémi.Na obranu Symbivitu treba povedať, že som s ním zasadil asi 40-50 stromov.Ale predtým som s výsadbou stromou nemal problémi.Ale už ho nepoužijem.Ono tie huby, ktoré tam majú byť určite neškodia, ale čo keď sú tam huby, ktoré by tam byť nemali.Tento problém býva občas u vakcín pre zvieratá a býva niekoľkomesačná pauza vo výrobe.Myslím si, že firma by si mala ten svoj Symbivit skontrolovať

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika