Slivky a mykorízne huby



host - 87.45 (?)
13.1.2020 12:04

Dobrý deň, Bol by som rád keby pán čo založil toto vlákno dal v priebehu roku vedieť ako dopadla jeho "mykorhízna" slivka. Sám som uvažoval nad použitím týchto húb len u jabloní, teraz som sa však na základe tunajších príspevkov rozhodol počkať a sadiť bez húb.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 87.45 (?), 13.1.2020 12:04

Dobrý deň, Bol by som rád keby pán čo založil toto vlákno dal v priebehu roku vedieť ako dopadla jeho "mykorhízna" slivka. Sám som uvažoval nad použitím týchto húb len u jabloní, teraz som sa však na základe tunajších príspevkov rozhodol počkať a sadiť bez húb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.27 (?), 14.1.2020 11:35

Slivky budú samozrejme pod drobnohľadom. Tak isto aj stromy známeho čo mi dal symbivit. A fakt som zvedavý ako to dopadne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 69.12 (?), 15.9.2020 12:34

Ako sa to vyvija?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.118 (?), 9.10.2020 13:18

Zdravím páni. Takže zhrniem svoje zistenia..Treba povedať, že tento rok som sa pripravil už včasne zjari a nič som nenechal na náhodu. Zlepšil som zavlažovanie, riadne prihnojil amónnym liadkom. Tiež prirodzenej vlahy bolo tento rok dostatok, na rozdiel od minuloročného sucha, čo sa samozrejme tiež podpísalo na bujnom raste.

Slivka bez mykorízy rástla bujnejšie, čo sa prejavilo na prírastkoch, ako aj na veľkosti listov, aj keď rozdiel už nebol zďaleka taký markantný ako minulý rok. Čo ma však prekvapilo, slivky s mykorízou zakvitli (tento rok prvý krát), dokonca Stanley tak bohato, že som to musel pocvakať dole. Taktiež kvalita plodov bola mimoriadna, podrobil som ich dôkladnej pitve laugh

Pokiaľ by som si ale mal vyvodiť nejaký záver, tak aj vzhľadom k minimálnej vzorke jedine taký že žiadny nemám.  Či už má Symbivit nejaký nenulový úťinok alebo nie, to je čisto v špekulatívnej rovine, a keď už by aj mal, tak to určite nebude nič dramatické.Oveľa viac zaváži starostlivosť o strom, poloha, hnojenie, závlaha...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 203.105 (?), 4.6.2021 8:57

nehcem zakladať novú tému, prosim o radu. na slivke začínaju černieť mladé konáriky, listy a má aj glejotok. o akú chorobu ide, čím postriekať. ďakujem pekne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 203.105 (?), 4.6.2021 13:58

dobre, uz viem. moja "oblubena" monilioza. uz som tam poslal signum ale zjavne neskoro. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika