Skvrny na listech



Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 15.186 (?)
30.5.2016 12:15

Také máme letos opět u zahrady pole s kukuřicí. sad Letošní úlet postřiku je přes celou šířku i délku zahrady (loni bylo méně, stromy přežily). Letos se uvidí. Snažím se dodržovat ochranné lhůty u postřiku stromů a nějaký hňup mi to postříká kdoví jakým herbicidem.


jahody
jahody
maliny
maliny
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 149.105 (?), 20.5.2016 20:47, zobrazeno: 6557x
Dobrý den, letos se u mě objevily světle zelené až žluté skvrny na listech u Gabrovské, zděsil jsem se, že je to Šarka, ale podobné skrvny mám i na jabloních a dalších slivoních. Dokonce i na jaře zasazené slivoni. Je možné, že je to z postřiku pole? Bydlím u pole, kde je obilí. Jestli je to na slivoni Šarka, tak to je teda katastrofa... Ale druhá fotka je z jabloně...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.105 (?), 20.5.2016 20:48

tohle je švestka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 21.5.2016 8:53

Šárka na slivke vyzerá takto. Slovo "katastrofa" sa mi zdá silné, strom dokáže so šárkou koexistovať aj dlhé roky a plodiť kvalitné plody.  Viď foto.  IH

Šárka - domáca veľkoplodá
Šárka - domáca veľkoplodá

Plody na tej istej slivke
Plody na tej istej slivke
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.105 (?), 21.5.2016 10:58

Procházel jsem zahradu a mám takové skvrny nejen na slivoních, ale i na některých jabloních a na na jaře zasazení švestce Tophit. Pouze na té Gabrovské, viz foto mi to přijde nějak hodně.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.105 (?), 21.5.2016 11:01

Toto je fotka ze stromu vedle, to je jabloň Hana. Přijde mi, jako že je to něčím zasažené, nějakou chemikálií. Nic jsem nestříkal...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.86 (?), 21.5.2016 11:44

Spíš to bude nějaký "ulétnutý" postřik z pole, když ho máte vedle. U Gabrovské bych se divila, je vysoce tolerantní k šarce a jabloně ji vůbec nemají. A šarka dělá na listech kromě skvrnek jako poznávají znamení i kroužky - a ty tam nemáte.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 15.186 (?), 30.5.2016 12:15

Také máme letos opět u zahrady pole s kukuřicí. sad Letošní úlet postřiku je přes celou šířku i délku zahrady (loni bylo méně, stromy přežily). Letos se uvidí. Snažím se dodržovat ochranné lhůty u postřiku stromů a nějaký hňup mi to postříká kdoví jakým herbicidem.


jahody
jahody
maliny
maliny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 15.186 (?), 8.7.2016 11:03

Asi nakonec o nějaký stromek přijdu, slivoň Elena se nemá moc k růstu. Čeká mě konfrontace se sousedním zemědělcem (podnikatelem s bioplynkou). Nevíte někdo prosím odkaz na zákon, řešící škodu způsobenou zemědělcem? Ať si můžu připravit nějaké argumenty. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.230 (?), 8.7.2016 14:46

Elena je kvalitná slivka, na podpníku-podnoži myrobalán jedna z najúrodnejších, nenároćná na prostredie, je vhodná hlavne na pálenie a lekvár-povidla.Túto odrodu slivky doporučujem.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika